Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalomból ideiglenesen...

Forgalomból ideiglenesen kivont, külföldi okmányokkal rendelkező autó vásárlása?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy autót, amely a fent említett jelzőkkel van meghirdetve. Az igazat megvallva első autóm lenne, de sajnos senki nincs a környezetemben akitől segítséget kérhetnék. Érdeklődnék, hogy esetleg aki otthon van ebben a témában tudna-e segítséget nyújtani nekem? Az első kérdés ami felvetődött bennem, hogy akkor mennyit is kéne pluszba ráfizetnem ahhoz, hogy újra forgalomba legyen helyezve? (Igen, olvastam róla cikkeket, de szinte minden cikk mást írt, volt amelyik elfogadható árról írt, másik pedig csillagárról) Az igazság az, hogy külföldre szeretnék költözni és így lehet, hogy a külföldi okmányokat nem is kell magyarra "átcserélni"? Vagy ez hogy van?

Előre köszönöm a válaszokat!!

22/N



2019. ápr. 6. 13:44
 1/2 anonim válasza:
Én személy szerint nem vennék ilyen autót, mert általában ezek az autók azok amelyeknek könnyedén visszatekerik az óráját anélkül, hogy az visszakövethető lenne. Vagyis én biztos nem vennék ilyen autót föleg kereskedőtöl, mert neki csak egy célja van, hogy eladja az autót.
2019. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha újra ugyan abban az országban helyezed forgalomba ahol eredetileg is volt, akkor csak az ottani ujboli forgalomba helyezés költsége van, ami kb 200€. Ha itthon ahhiz tudni kell, hogy milyen autó a kiszemelt. Évjárat plusz köbcenti és az üzemanyag. Ennek arányában van egy regisztrációs adó. Ezen felül van egy műszaki vizsga ami 40e Ft, plusz eredetiség vizsga kb 20, rendszám forgalmi törzskönyv kb 20, átírási illeték (függ a hengerűrtartalomtól stb) kb 35, ügyintézést aki ezt elintézi mind, mert magad nem nagyon tudod, ez változó kb 20-50 e ft. Tehát 150-160 plusz a regadó. Ami pl egy 1.6 os 12 éves benzines autónál 40-50 ezer. Alsó hangon tehát 200 összesen. Ennél csak több lehet apró cseprő plusz költségek végett, de ez az alap.
2019. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!