Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinkúton hogy "működik"...

Benzinkúton hogy "működik" az, ha elfogadom a felajánlott szélvédő mosást és keréknyomás ellenőrzést?

Figyelt kérdés

Gondolom kézbe kell jattolni előtte vagy utána, de mennyit szokás adni? Egy 500-assal nem vagyok túl smucig?

Bocsánat a buta kérdésért, de életem első autóját vettem meg és a családban sincs nagyon senki akinek autója lenne és meg tudnám kérdezni, hogy mi ennek a rendje-módja.



2020. okt. 5. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
200-300 Ft elég.
2020. okt. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
200-ast szoktak adni, de amíg megtelik a tank pont meg tudom én is mosni az ablakot, a keréknyomást meg érzi az ember az autón ha már nem jó. 30 éve vezetek, eddig összesen 1x volt lassú defektem (gyors is pont annyiszor), szerintem ez a keréknyomás dolog kicsit túl van spirázva. Az olajszintet gyakrabban kéne nézegetni.
2020. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van még ahol kérdezik?
2020. okt. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, de csak az új alkalmazottak, ők nagyon lelkesek..

Az utolsó ilyen kábé 50 kérdésből próbálta megtudakolni hogy miben segíthetne-e még a kocsi körül, nem nagyon értette meg hogy nem fogom odaengedni a kocsihoz egyáltalán, ha már ránézésre nem rakta össze a dolgot. :D

2020. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!


2-es: Igen, de Te 30 éve vezetsz, én meg 30 napja. :)

3-as: Én egy fix OMV kútra járok (járok...2x voltam) a XV. kerületben, itt kérdezik.

2020. okt. 5. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Max 200 ft.

Ez neki egy teljesen plusz pénz és nem tart 10 percig.

2020. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Én nem szoktam engedni. Tök fölöslegesen keni össze az autót.

Inkább otthon lemosom rendesen a kocsit.


Tankolni se szoktam engedni. Egyrészt nincs mindig 200 Ft-om, hogy állandóan szponzoráljam őket másrészt már jártam úgy, hogy benzint kezdte volna betölteni. Kérdezte, hogy mi legyen. Mondom prémium dízel, mehet tele. Mire visszanéztem már bele ment pár liter benzin.

Mondtam a gyereknek, hogy valamit találjon ki, mert én biztos nem fogom kifizetni. Végül az lett, hogy rátankoltunk 50 liter dízelt amit én kifizettem. Pluszban meg tankolt egy 20 literes kannába dízelt és 50 km-enként öntöttem bele a kocsiba belőle.

Így nem lett semmi motorkár. De ott megfogadtam, hogy csak magam tankolok az a biztos. 1.9 PDTDI.

2020. okt. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kicsit eltérnek a válaszok a kérdésemtől, főleg az utólsó. Panelban lakom, nekem kicsit macerásabb otthon lemosni. Nyilván le tudok slattyogni papucsban és lefújom ablaktisztítóval meg letörlöm papírtörlővel, de kényelmesebb, ha valaki más húzza le a dzsuvát ameddig tankolok (a tankolást azt szeretem én intézni).

Nálam általában úgy néz ki, hogy OMV kézi autómosó, utána tankolás, de a szélvédő az autómosástól sosem szárad meg szépen, úgyhogy mindig után kell törölni.

2020. okt. 6. 01:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. 500-ast még nem láttam, hogy bárki is adott volna. Legtöbb magyar 100-ast ad vagy esetleg 200-ast.

Több, mint egy liter benzin árát nem adja oda senki szélvédőmosásra.

Főleg, hogy kézi mosóban 600-ból már én is szépen le bírom mosni az egész autót.

2020. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!