Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Touareg 5.0 v10...

Volkswagen Touareg 5.0 v10 vagy 6.0 v12 lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Németből hozatnám a kocsit mert magyarban nem kapni ilyet már.

Olyat akarok venni aminek erős mondhatni bivalyerős a motorja 20 felett sem fogy ela nyomaték ha egy tunning astra vagy megane megakarja mutatni a 200 lóerejét.

Melyik motor a jobb tartósabb?

Audit nem akartam nézni azokból is lenne q7 de kicsit drágábbak.


2020. okt. 5. 14:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
200 km/h óra felett sem fogy el a nyomaték...
2020. okt. 5. 14:27
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mai darabok. Mindkét motorral akadnak gondok. Kevés kilométerrel nehéz kifogni belőlük. A nagy teljesítmény, nyomaték agyonvágja a hajtást is. Csak akkor vegyél belőle ha tényleg ellenőrizhetően kevés a futásteljesítménye mert könnyen pénznyelővé válnak.
2020. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

kb 2-3 évre vennék mert mindig is kiakartam próbálni.

nem második autónak hanem hétköznapi forgalomra.

Ha nyeli apénzt persze eladnám.

Audi mindenben ugyanaz max kicsit többet kérnének érte.

2020. okt. 5. 14:32
 4/12 anonim ***** válasza:

használtam audi q7 v12-t, leírhatatlan élmény vezetni.

erről nincs is mit vitatkozni, ki kell próbáld.


a szervízbe nem vittem már, mert 1 évet használtam 2012-től 2013-ig.

2020. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
100%

"Ha nyeli apénzt persze eladnám."



Akkor eleve meg se vedd....ezek az autók főleg ennyi idősen,kb a feneketlen kút kategoria...foleg ha sikerül mellényúlni.......

2020. okt. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

6.0 Touareget azt hiszem még Németországban se nagyon találsz, gyártották, de mintha nem is létezne. 5.0 TDI viszont itthon is van bőven, max az utakon nincs sok, mert vagy nem merik használni, vagy éppen lerobbantak.

2 éve volt egy 5.0 V10 Touaregem, 10 hónapig volt meg. Beleszaladt 20 ezer km, 2x cseréltem olajat, ennyi volt a költségem vele. Trailert is húzott sokezer km-en keresztül. Egyébként nem az a nagyon erős, letepi a fejed kategória, pl az ugyanennyi lóerős 3.0 BiTDI Audi sokkal sokkal erősebbnek érződik. De nagyon kényelmes, kellemesen megy, én szerettem nagyon, már csak azért is mert kuriózum. De nem egy jó motor, a hangja csúnya, hiába a 10 henger. Egy V8 TDI Q7 sokkal szebben szól, és jobban is megy. Ez volt a következő SUV.

2020. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mr.Q77 ***** válasza:
66%

Kicsit "bunkó" leszek.

Ilyen teljesítményű kocsit vagy olyan vesz (olyannak kellene venni):

1. akinek a gépkocsi ára ill a fenntartási költségek nem jelentenek gondot (új gépkocsi vásárlás)

2. Elfogult kocsi (márka/típus/motortípus) rajongó aki valamilyen szinten legalább elméletben ért (is) hozzá, 5 különböző szakirányú fórumban benne van fejből tudja a motorkódok hibalistáit. (használt gépkocsi vásárlás)


a kérdésedből adódóan te egyikbe se tartozol és csak pénzkidobás (szopóroller) lenne.

2020. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztázzuk:

- mekkora a keret a vásárlásra?

- mekkora a keret a fenntartásra?

2020. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Akinek van kerete ilyet fenntartani, az alapból nem vadidegenek véleménye alapján veszi, akik max kívülről láttak ilyet.
2020. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Ne tegyetek már úgy, mintha ez a milliárdosok játékszere lenne, és nem számítana a költség. 4-5000 eurós autóról beszélünk, nyilván mindenki átgondolja, hogy beleugorjon egy ilyenbe, vagy sem.

6os voltam.

2020. okt. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!