Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg sokkal drágább fenntar...

Tényleg sokkal drágább fenntartani egy BMW/AUDI-t mint egy azonos évjáratú és felszereltségű japán/stb. társát?

Figyelt kérdés

Megoszlanak a vélemények, de azért nagy részben mindenhol az megy, hogy BMW és Audi felemészteni a pénztárcát míg pl. a japán autók szinte költségmentesek.


Mi a valóság? Tényleg ennyire rosszak lennének a német prémium autók?


2020. okt. 9. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Több minden elromolhat de alapvetően azok is megbízható autók.Az árak használtan is luxus kategóriába esnek.
2020. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak a németek között is nagyon tartós technikák.Ezeket az autókat legalább 500-600 ezres futásra tervezik meg még utána ennyit mennek keleten csak vissza vannak tekerve.Ezek általában nagy motoros automata váltós elektronikával tele tömött autók komoly sok lengőkaros futóművel.Ha 10+ évesen veszed őket akkor nagy a valószínűsége hogy szét van hajtva és éppen csereérett lesz sok alkatrész ami sokba kerül,de utána cserébe még ennyit kibír.
2020. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják előttem, hogy ezek is bírják és tévhit, hogy annyira ramatyok lennének, hogy állandóan szétesnek. Itt nem erről van szó. Arról van szó, hogy egy olajcsere 6x annyi egy BMW esetében, mint egy Suzuki esetében és 4x annyi, mint egy Mazda esetében. És minden kopó alkatrészre igaz ez is. Tehát mégha mindegyik örökéletű is lenne, a német akkoris 6x többe kerül és vitatható, hogy annyival jobb-e. Suzuki és BMW között van 10x-es különbség is, de egy Mazda, Honda, Toyota és Audi között már nincs különbség, mégis a német itt is 3x drágább mindegyiknél.
2020. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem jelenleg Suzuki-m van, tényleg alig kell rá költeni, viszont az évek során összejött 4-5 millió egy autóra, az eszem az új felé húz, viszont nézegettem és ennyiért szóba jöhetne 2012 körüli Audi A5 vagy BMW ~320i , fontos, hogy benzines legyen mert városban járok főleg.


Nyilván tudom az ésszerű választ, de még is nagyon csábít az ésszerűtlen..

2020. okt. 9. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, egy B3 Audi 80/90, vagy egy 100-as sokkal tartósabb egy kortárs japánnál pl karosszériát illetően, motorikusan is ugyanolyan megbízhatóak. Az újabbakról nem tudok nyilatkozni. Viszont a drágább fenntartás talán az elhanyagoltság miatt történhet meg. Amit egyébként egy japán jobban elviselhet.
2020. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Drágább persze, szerintem enyiért elég jó állapotú és viszonylag keveset futott Octaviat tudsz venni. De akár maradhatsz Japán vonalon és vehetsz egy corollát vagy Vitarát. Persze én nem akarlak lebeszélni a prémiumról, igazábl csak dobd fel magadnak a kérdés, hogy biztos kell neked ez? Idősebbek, mint az általam emlitett autk igy valszeg többet is futottak stb.
2020. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Japán és japán között is van különbség, tudom Lexust pl divat az egekbe magasztalni, de az is elromlik, és ha elromlik ugyanúgy aranyárba mérik hozzá az alkatrészt.


Nem mellesleg az sem mindegy, hogy nézd meg a hazai autók összetételét. Három németből futkározik egy rakat aminek jó része a 15+ kategóriából kerül ki vagy még öregebb, Lexus-t nagy ritkán látni, mert nem divatos. Persze, hogy nincs rá panasz.


Ehhez az Audi/BMW kategóriához meg Hondát, Mazdát stb nem számolnám ide, mert annak más a konkurenciája.

2020. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha 4-5 millióért kapsz szalonból koreai autót. És igen, jóval alacsonyabb a szervizköltségük
2020. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy pl egy Audi A6 Avant 3.0 TDI-nek nincs is japán megfelelője, ami olyan kényelmet, erőt és takarékosságot tud.
2020. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!