Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért maszatol az ablaktörlő...

Miért maszatol az ablaktörlő lapát?

Figyelt kérdés

UNIX-ban vettem márkás Würth ablaktörlőlapátot. Előtte ugyanúgy márkás, Bosch volt. Mindegyik ugyanolyan sz@rul törli a szélvédőt: Nem lehúzza róla az esővizet, hanem szétkeni, "öröm nézni". Ha nyomatok rá mosófolyadékot, akkor azt is ugyanúgy szétkeni, pedig az is rendes ablakmosó folyadék, nem desztillált víz meg tököm tudja mi.


Egyszerűen nem értem. Miért maszatol?



2020. okt. 9. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Tiszta a szélvédő? Nem úgy, hogy ráeső napfényben nagyjából átlátsz rajta, hanem rendesen, denaturált szesszel át lett törölve és akárhogyan nézed, nincs rajta mocsok? Tiszta az ablakmosó folyadék tartálya? Akkor is, ha jobban megnézed? Volt mostanában benne ismeretlen eredetű, de jaó óccsó lötty? Tiszta az ablakmosó folyadék? Ugye, nem három éve bontottad fel és nem a "nem vót ebbe' csak kaóla, há' mi baja lenne attul?" flakonban tároltad az ablakmosót?

Ha a fenti kérdések közül akár csak egyre is "Jaaa..." a válaszod kezdete, akkor ott a hiba.

2020. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyik sem nyert. Igazából évek óta probléma ez, de nem jövök rá, hogy miért. Ez egy Opel Astra egyébként. Van egy Zsigám is, azon ugyanígy Bosch törlőlapát van, ott érdekes módon nincs ilyen, pedig minden ugyanaz, csak a szélvédő más.
2020. okt. 10. 02:11
 3/14 A kérdező kommentje:

"Tiszta a szélvédő? Nem úgy, hogy ráeső napfényben nagyjából átlátsz rajta, hanem rendesen, denaturált szesszel át lett törölve és akárhogyan nézed, nincs rajta mocsok?"


Autómosás után sem töröl rendesen, ha ez a kérdés.


"Tiszta az ablakmosó folyadék tartálya? Akkor is, ha jobban megnézed?"


Tiszta. De mint írtam nem a mosófolyadékkal csinálja ezt, hanem sima esős időben is, amikor az esőt kéne törölnie.


"Volt mostanában benne ismeretlen eredetű, de jaó óccsó lötty?"


Nem.


"Ugye, nem három éve bontottad fel és nem a "nem vót ebbe' csak kaóla, há' mi baja lenne attul?" flakonban tároltad az ablakmosót?"


Nyár elején cseréltem, de továbbra sem a mosófolyadékkal van problémám, mert esővizet sem törli le rendesen.


Ami kimaradt, hogy ugrálni is szokott törléskor, akkor is ha amúgy ömlik rá az eső. Ezt sem tudom mire vélni...

2020. okt. 10. 02:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Probáld azt ki, hogy ķihajtod az ablaktörlő kart, és a tövénél a rugóhoz és a csuklóponthoz, zsírspray-vel fújsz egy kicsit.


Szerintem az megoldaná a gondot. 99%, hogy a rugó nem húzza rá kellő erővel az üvegre a lapátot.

2020. okt. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

A szomszéd is panaszkodott az Opelre ezért, de nem jöttünk rá hogy mia baj.

A Peuget az jó nekem.

2020. okt. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem két Opelem van. Egy 15 éves és egy 2 éves. Mind a kettőn Bosch lapát. Egyikkel sincs ilyen probléma.
2020. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg olyan, mintha a rugó nem nyomná rá elég erősen.
2020. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gyanús a rugó; ha csak az egyik oldalon csinálja, biztosan ez a baj.
2020. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Opel Astrám van és nekem is ezt csinálja, de azért nem ennyire durván. Nem világos, hogy mennyire új az ablaktörlő lapát, sajnos a márka és az ár nem mindig garancia a minőségre. Lehet, hogy tényleg a rugó nem húzza rá eléggé a szélvédőre. Érdemes lepucolni a gumit is néha, például egy régi fogkefével. Nem használsz esetleg waxot mosáskor? Én ha lewaxolom a kocsit a kézi mosóban, utána sötétben, esőben hetekig alig látok ki a szélvédőn, és sehogy nem tudom leszedni az üvegről. Az alkoholos ablaktisztító is csak kenegeti rajta. Én amúgy az olcsó Goodyear ablaktörlő lapátokat szoktam venni a Tesco-ban, kb. 6-8 hónapig bírják, utána csere. Annyi a gond velük, hogy a lapát végénél hagynak egy csíkot, de bármilyen karra fel lehet fogatni őket. Fontos az is, hogy belülről is tiszta legyen a szélvédő. Én belül ioncserélt vízzel szoktam áttörölni, mert az nem hagy nyomot száradás után.
2020. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet... Lehet esetleg az is, hogy a szélvédő formája miatt a fémvázas lapát nem fekszik fel rendesen? Lehet, hogy akkor a rugalmas műanyagvázas lapát jobban működne, csak az meg a széleknél nem fog olyan szépen törölni.
2020. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!