Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztosításnál hogy...

Kötelező biztosításnál hogy van? - Ha pl. valaki szemből jön, és elrántom a kormányt, akkor is fizet az ő biztosítója, vagy muszáj ütköznünk?

Figyelt kérdés

Ma volt egy ilyen esetem, és kicsit elgondolkodtam, hogy is van ez:

Az idióta szemből jött (kanyarban előzött), és nem sok hely volt...

Nekem egy szakadt terepjáróm van, és hát szóval valakinek ki kell fizetnie az új kocsim :)

Szóval eszem ágában sem volt elrántani a kormányt az árokba, úgy voltam inkább ütközzünk, "egy meg amit főzött" alapon...


Aztán kicsit tovább gondoltam, ha én berántom a kocsim az árokba (hogy elkerüljem a balesetet), akkor is fizet a hibás fél biztosítója? Elvégre nem ütköztünk... (Na persze ha az illető egyáltalán megáll.)


2020. okt. 10. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

1. A KRESZ szerint köteles vagy mindent megtenni a baleset elkerülésének érdekében. A frontális ütközésnél lényegében minden jobb, ezért még az is lehet, hogy eljárás indul ellened, amiért nem húzódtál le.

2. Ha olyan helyzetbe hoz a közlekedés másik résztvevője, hogy balesetet szenvedsz, köteles megállni, és vállalni a felelősséget. Ez sajnos nem mindig történik így. Ha nem tudod igazolni mi történt, nem fizet a biztosító.

2020. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát új terepjárót semmiképp sem fognak fizetni, max egy másik "szakadt terepjárót".

Amúgy nem tudom pontosan hogyan van, de lehet így nem fizetnek mivel nem tettél meg mindent hogy elkerüld a balesetet. Belenyugodtál hogy ütközni fogtok és annyiban hagytad így lehet mindenki a magáét fogja fizetni. Rendőrt amúgy nem hívtatok?

2020. okt. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos én is azt kell, hogy mondjam, hogy jobban jártál volna ha....

És igen akkor (is) fizetett volna a biztosítója.

2020. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

"egye meg amit főzött"

Ezzel egyet is értek, csak az a helyzet hogy te még pluszban oda is égettél egy rosszul megfőzött kaját.

2020. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Ütközni nem muszáj.Lehúzódni meg lehet normálisan is.Úgy, hogy nem az árokban kötsz ki.
2020. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ott szopod be, ha kiderül, hogy nem próbáltad meg elkerülni az ütközést. Meg amellett gondolom nem vagy egy Mad Max, hogy szemrebbenés nélkül nekicsattansz frontálisan - hacsak nem akkora rácsod van, hogy két parkolóhelyet foglalsz a teszkóparkolóban, de nem egymás mellettiket, hanem egymással szemben lévőket.
2020. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Soha nem fizet a biztosító, ha nem mész neki az ellenfélnek. Ezt nem muszáj elhinni, de én már nem egyszer találkoztam ezzel a hozzáállással. Gyakorlatilag, ha egy ilyen esetben nem mész neki a szabálytalankodónak, akkor rád fogják, hogy indokolatlanul rántottad félre annyira a kormányt, rutintalan vagy, összejátszottál az ellenféllel, stb.

Sok esetben még a rendőri határozatot sem fogadják el és ha nem tetszik, pereld be őket. Valószínűleg a pert megnyernéd, de az 2-3 év és a független szakértők díját fizetned kell közben.

Lehet, hogy furcsának tűnik, de ebben az országban ha megpróbálsz kivédeni egy balesetet, könnyen előfordulhat, hogy anyagilag rosszabbul jársz, mintha letaroltad volna a szerencsétlent.

2020. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

#1-es leírta a lényeget - ha tudod bizonyítani, hogy a másik fél szabálytalan viselkedése miatt voltál kénytelen az árokba menni, akkor az ő kötelezője fizetni fog. Ehhez általában harmadik fél tanú kell, vagy ha jól tudom ha nálad van fedélzeti kamera, azt is el szokta fogadni a bíróság.

Egyébként van olyan ismerősöm, akit megbüntettek azért, mert "nem tett meg mindent a baleset elkerülése érdekében" - szabálytalanul bevágtak elé, ő nem mert satuzni mert félt, hogy hátulról belemennek, ezért inkább nekiment annak aki bevágott elé, a rendőrök megbüntették mert szerintük fékeznie kellett volna (és persze aki bement elé azt is megbüntették mert az ő szabálytalansága nyilvánvaló volt).

2020. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem volt baleset, szerencsére be tudott vágni az illető...


"Lehúzódni meg lehet normálisan is. Úgy, hogy nem az árokban kötsz ki." - 90-nél, kanyarban lerántani a kocsit a 10 centis útpadkáról... az nem egy sima lehúzódok, leparkolok dolog :) (A sávomban jött, szalagkorlát nincs, félreállási lehetőség sincs, csak 3 méteres bozótos lejtő.)


"A KRESZ szerint köteles vagy mindent megtenni a baleset elkerülésének érdekében." - Lehet, de nem a KRESZ téríti meg a károm :)


"A frontális ütközésnél lényegében minden jobb, ezért még az is lehet, hogy eljárás indul ellened, amiért nem húzódtál le." - Abszolút a másik fél lett volna a hibás, és jó a dumám :)


Összegezve ha legközelebb ilyen lesz, mindenképp ütköznünk kell, a biztosítás miatt...

2020. okt. 10. 21:05
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen nem kell ütközni, de fel kell készülni egy komoly harcra a biztosítóval.
2020. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!