Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérnéd a kisebb autót környeze...

Kérnéd a kisebb autót környezetvédelmi megfontolásból?

Figyelt kérdés

Skoda octavia 1.6 dízel és fabia 1.0 tsi közül lehet választani, 0 km-es.


nincs család, munkaidő 80% home office



2020. okt. 10. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
Akkor vidd a nagyobbat :D ha már ingyen adják.;)
2020. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Egyételmű, hogy Octavia, az az 1.0 motor nem éppen egy erőgép.
2020. okt. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Mivel az új dízelekbe már kell AdBlue, így kisebb, vagy maximum ugyanakkora a károsanyag-kibocsátásuk, mint egy új benzinesnek.


Ezek után miről van szó? :)

2020. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel az új dízelekbe már kell AdBlue, így kisebb, vagy maximum ugyanakkora a károsanyag-kibocsátásuk, mint egy új benzinesnek.



Ezek után miről van szó? :)"


Arról van szó, hogy ez egy akkora marhaság, hogy leszakad a plafon fölöttem, s dagad a telefonom, mert nem bírja a bullshit súlyát elviselni. Van egy nagyon jó Totalcar cikk erről, hogy mit is szennyeznek a mai dízelek. Lusta vagyok megkeresni, mert úgyse fogod felfogni, így csak röviden a lényeg: a mai dízelek, amikből látszólag meleg levegő jön ki, konkrétan KÁROSABBAK, mint a régi, 20 éves dízelek fekete füstje. Hogy miért? Azért, mert amit a jelenlegi dízelekkel művelnek, hogy a kipufogógázt visszavezetik a motorba, elégetik újra, stb., stb., olyan apró részecskéket hoznak létre, amik 1) alapból károsabbak, 2) a tüdőlebeny nem tudja megszűrni, szóval konkrétan ahogy belélegzed, akadály nélkül, egyenesen a véredbe kerül és oda üríti ki a szennyét, komoly rákkeltő hatásait.


Tehát még egyszer: egy mai dízelből kiáramló látszólag meleg levegő károsabb, mint egy régi dízelből kifingott fekete felhő, mert a mai dízel károsabb anyagokat bocsát ki, amit ráadásul a tüdőd még meg sem tud szűrni egy kicsit se.


Van kérdés? Nincs kérdés. Szuper. Szívesen a fejtágítást.


Egyébként, kérdező, ha csak rövid távokra használnád, akkor jobb a benzin, hiába undorító 1.0 tsi.

2020. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam, akkor bocsánat, hogy ekkora marhaságot írtam. További szép napot mindenkinek! :)
2020. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!