Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tulajdonképpen a dudálásnak...

Tulajdonképpen a dudálásnak van bármi értelme?

Figyelt kérdés

Ahelyett, hogy inkább türelmesek lennénk? Jobb lesz utána bármi is?


Itt most arra gondolok, hogy címet keresel és az utcában már kicsit lassabban mész, mert nem tudod melyiknél kell pontosan balra bekanyarodni és igen, lassan, késve indexelsz, de amúgy szabályosan és ledudál a DHL-es pl, mert hogy ő siet és idegbeteg mert nincs élete.


2020. okt. 12. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem sok értelme van, max a dühét kimutatni.


Alapvetően baleset elkerülése érdekében lehet használni, lakott területen belül csak erre, lakott területen kívül meg még előzési szándék miatt is. De Magyarországon nem nagyon tartják be a szabályokat az emberek, úgy vettem észre. Idegbetegek az emberek Budapesten, meg az sem segít, hogy tele van minden bömösös kisebbséggel.

2020. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%

Kiváltja az anyázást, ha az emberek hangja nem ér el addig. Ennyi az értelme az ilyennek.


Amúgy figyelemfelhívás az igazi célja, ha valaki elbambul, pl. zöld lámpánál nem indul el, mert olvasgat valamit a telefonján.


Vagy balesetveszélyes helyzetben hasznos, hogy mindenki ráébredjen, hogy történik valami.

2020. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha késve indexelsz, az nem szabályos, hisz időben kell jelezni kanyarodási szándékod. Esetek nagy részében a dudálással nem balesetet előznek meg, hanem ez az "anyázás", hogy ha nem vennéd észre hogy szabálytalanul csináltál valamit, akkor legalább ezzel tudtodra adják. De van azért helyzet ahol a duda életet ment.
2020. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Ebben a formában nincs, de van szitu amikor igen. Múltkor egy kölyök a telefonját nyomkodva majdnem lelépett elém a járdáról hirtelen amikor 50-el mentem. Na neki pl. a duda mentette meg az életét.
2020. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
nem vagyok biztos benne, hogy érthetően adtad tudtára a mögötted anyázónak, mi is a szándékod..általában ilyenkor dudál a birkatürelmű is..
2020. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a tiszteletteljes válaszát!
2020. okt. 12. 14:10
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ma délelőtt pont kellett használnom. Áll a marhaállat félig lelépve a zebrára, a telefonját nyomkodva (nem zavartatva magát, hogy egyébként fel van festve oda egy szép nagy áthúzott telefon és fülhallgató).

Lelassítok, megállok, semmi. Start/stopos motor leáll, még mindig semmi. Mondom nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés, villogok neki egyet. Megint semmi.

Akkor szóljon a duda. Nem elejti az ostoba barma a telefont? :D

2020. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kiválóan tetted. :D

Még egyszer mondom, szerintem az ilyen helyzetekkel, amiket írtatok, el tudom fogadni a dudálást, hisz egyértelmű, hogy szólni kell.

Csak mondom, amit én tapasztaltam a leírásomban, azt nem értem csak igazából. Én is inkább türelmes vagyok, holott régen én is fel tudtam magamat bosszantani, de semmi értelme, csak magamat őrlöm ezzel.

2020. okt. 12. 14:50
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek 99%-ban a türelmetlen, idegbajos sofőrök használják a dudát.

De azt én sem értem, ha állok a sorban a mögöttem lévő miért nekem dudál, olyan szintű filozófiához még nem jutottam el.

2020. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
9. Mondjuk ezen én is gondolkoztam, de gondolj bele: nem tud NEM neked dudálni, vagy nyomja a dudát, vagy nem, így akkor is te kapod, ha egyébként nem neked szánja. :D
2020. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!