Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Cölibátusban élő férfiként...

Cölibátusban élő férfiként szeretnék kondizni, és persze jó lenne jól kinézni, de végül mindig oda lyukadok ki, hogy tulajdonképpen mi értelme?

Figyelt kérdés
Mivel motiváljam magam? Talán legjobb volna aktív sportoló papoktól tanácsot kérni, ők hogyan motiválják magukat, de nekik nincs fórumuk... :)
2019. dec. 13. 22:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%

Te papnövendék vagy?

Amúgy hogy mi értelme? Az egészséged. Hogy jól érezd magad a bőrödben. Hogy elégedetten nézz tükörbe. Nem a nők körül forog a világ. ☺️

2019. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes.



Szókratész idézet.



Ha pap növendék vagy vagy hasonló fogd fel úgy hogy Isten adott neked egy x genetikát. Deritsd ki hogy mire is vagy képes vele. Meg szerintem brutál lennél ha később testépítő versenyen indulnál mint pap, vagy bármi hasonló. Jó motiváció lenne a fiatal generációnak, hogy Isten dicsőitése mellett mennyit lehet edzeni és miket lehet elérni. Ez lebegjen a szemed előtt mint kitűzött cél. Továbbá a fenti idézet.


Meg mint mondták, magadért csináld.

2019. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak úgy érzem, hogy felesleges... szóval, átlagos esetben egy ember fiatal, és jó akar kinézni, hogy tetszhessen, vagyis ez a fő cél, amiért érdemes küzdeni. Aztán úgyis elmúlik az egész jelentősége, amikor megöregszik.


Nálam a középső lépcsőfok hiányzik, és a jól akarok kinézni után egyből az úgysincs jelentősége jön.

2019. dec. 13. 22:11
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idézetet, és a motiváló gondolatokat, mert tényleg segítenek!!!


Ha tudtok még írni, tényleg megköszönöm! :)

2019. dec. 13. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban nem a jó kinézet a jutalom érte, hanem az egészség!

Hodász András atyáról tudom, hogy sportol is, netezik is, szerintem megkeresheted magánban valahol a kérdéseddel, vagy akár személyesen is, meg pl. itt is megtalálod:

[link]

2019. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Köszönöm! Azt hiszem, ez is segítene.

Közösségi médiákon én nem vagyok fenn, email címet nem tudsz esetleg, ahol beszélni lehetne vele?

2019. dec. 13. 22:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok pap. Azért edzek hogy jól nézzek ki. Nem másoknak akarok tetszeni hanem magamnak. Én kicsit komolyabban foglalkozok vele, én küldtem az idézetet is. Engem nagyon megfogott a dolog és próbálom megnézni mi a határ. Mi az amire képes vagyok. A lányok többségének az én fizikumom már nem is tetszik, mert nem az a páva gyerskes alkat, hanem a kigyurt. Ha a lányokért csinálnám nem így edzenék. Én magamért csinálom, mondhatni hobbiból. Mikor jobban mikor kevésbé. Naturálon volt már 50es karom és az éppen nem számít rosznak. Nem vágyok különösebben semmire, se hírnévre, se nagyobb csajozási esélyre. Ténylegesen amiatt kezdtem edzeni jó pár éve, mert erős akartam lenni, hogy a nehéz dolgok könnyűek legyenek. Hogy szinte bármit meg tudjak csinálni. Ez volt a cél még gyerek fejjel. Később amiatt folytattam mert az edzés ellazított, boldog voltam tőle. Utána meg pár évvel rá találtam erre az idézetre és engem ez motivál azért, hogy valóban mire lehetek képes?? Mik a fizikai korlátaim??



Néha eszembe jut az, hogyha majd gyerekem lesz felnézzen az apjára és biztonságba érezze magát mellettem. De ez mindíg csak egy röpke gondolat. Az ilyen nem tud motiválni, se a csajok. Csak az hogy ezt az egészet én magamért teszem. Hogy jól érezzem magam, kielégítsem a kíváncsiságom, hogy ne legyen előttem akadály.

2019. dec. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem apum teológián, illetve később református lelkészként is amatőr bokszoló volt. Már nyugalmazott, de még hobbi szinten súlyt emel.
2019. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 aikiboxer ***** válasza:

Edzeni az az értelme, hogy arra használod a testedet, amire való. Isten bizonyára nem arra adta a combizmaidat, bicepszedet stb. hogy otthon tunyulj vele. Amíg fiatal vagy, addig elvagy edzés nélkül is, de 40 fele jönnek a problémák, ízületi gyulladások stb.


A másik, hogy ha edzel, jobban tudsz gondolkodni is, boldogabb is leszel, és a hivatásodnak is jobban meg tudsz felelni. Teljesen természetes dolog edzeni.


A súlyokkal való edzés meg az egyik legegészségesebb sport, szóval hajrá. Nem kell ezt túlkombinálni.

2019. dec. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hodász atya plébániájának az e-mail címe:

plebania@szentmihaly.hu

2019. dec. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!