Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vajom mi értelme van tulajdonk...

Vajom mi értelme van tulajdonképpen a MÁV-START 4 órás szabályának, főleg e-jegyek esetén?

Figyelt kérdés

Megértem én, hogy van visszaélés a visszatérítéssel (persze nem tudjuk, mennyi, de ez most más kérdés), viszont azt gondolom, hogy ez inkább egy ilyen "szívassuk kicsit a népet" intézkedés.


Ha gond van a visszatérítéssel, akkor a visszatérítés szabályait kell szigorítani, nem az érvényességet rövidíteni. Az e-jegyeknél érdekes módon megtalálták a megoldást annak idején, hogy az érvényesség kezdete után egyáltalán nem is lehet visszaváltani. Ugyanezt megtehették volna most is, vagy akár azt is mondhatták volna, hogy nincs visszatérítés 4 óra után, de nem, maga a jegy is lejár, tehát könnyen szembesülhetsz azzal, hogy érvénytelen jeggyel utazol.


Amin igazán megdöbbentem, az az, hogy az e-jegyek érvényességét is levették 4 órára, azzal a címszóval, hogy visszaélnek a visszatérítéssel, de ezt a fajta jegyet eleve nem lehet már később visszaváltani... Ráadásul az újonnan bevezetett "jegy csere" online nem működik, csak papíros jegyekkel, pénztárban.


Mi szükség volt erre? Miért ennyire utasellenes a MÁV-START?


2018. dec. 14. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Fura is ez a dolog, meg nem is. Fura, mert ha a vasúti automatából veszi az ember a jegyet, akkor nyilván nem fog előtte még hazaugrani egy szenyáért, majd azután vonatozni, hanem egyből megy a vonatához.

A "nyomtad ki otthon a jegyedet" verzió megint nem szerencsés megoldás, mert pl.: Iszapszentmotorospusztáról be kell menni a legközelebbi Bivalyb×d megállóhelyre, közben lekésheted a vonatodat (és éppen azt, amire nyomtattad a jegyedet).


Számtalan egyéb megoldás lenne a korlátozások nélkül is. Ez a 100km. alatti 4h.-s korlát megint fura, mert aki jegyet vesz, az nem hinném, hogy szórakozásból veszi csak meg.

2018. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Van egy olyan sejtésem, hogy a MÁV és a BKV vezetése mögött az olajlobbi áll, és szándékosan tesznek meg mindent, hogy az utasokat átszoktassák az autóra.
2018. dec. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1: "nyomtad ki otthon a jegyedet" - Nem kér a MÁV-Start ma már ilyet, mobileszközön is bemutatható, ráér az ember akkor megvenni a jegyet, amikor már az állomáson van, és látja, hogy melyik vonatot fogja elérni. Én is így szoktam.
2018. dec. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehetett volna ezt átgondoltabban is csinálni, meg az indoklás is sántít, de nekem nincs problémám vele.


Amikor megyek a vonatra még a villamoson/metrón megveszem a jegyem a telefonomon az adott vonatra. Ha lekésem a vonatot valami miatt még akkor is el tudok menni a következővel (még akkor is bőven ha csak 2 óránként jár).


Szerintem itt inkább éppen az van a háttérben, hogy a pénztárosokról fokozatosan vegyék le a munkát (pl. jegyvisszaváltás).

2018. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!