Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes új autót venni?

Érdemes új autót venni?

Figyelt kérdés
Egy korához képest makulátlan Yarisom van, 20 éves jövőre, amire kell, tökéletesen alkalmas nekem, ingázásra. Nem azt mondom, hogy nem kell szervizelni, mert kell, apró hibák is vannak rajta, klíma sincs benne. Naponta olyan 20-25 km-t megyek vele. De igazában véve lenne pénz új autóra is most, egy Aygora mondjuk, többen rá is akarnak beszélni, miszerint az új autó a jó és tökéletes autó. Mikor érdemes elgondolkodni egy új autó vásárlásán? Mert annak ellenére, hogy 20 éves lesz a mostani, nem sok probléma volt vele az elmúlt 4 évben, érdekes, rozsda sincs rajta.
2020. okt. 14. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Napi 20-25 kilométerre tökéletes a mostani, de ha mindenképp meg akarsz szabadulni 4-5 millió forinttól, akkor vegyél egy új kocsit!
2020. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nehogy vegyél azért új autót, mert “van pénz”. Ja és alapból se újat vegyél. 2-3 éves autót éri meg venni, fél árban vannak és gyakorlatilag új. De ha a Yaris is megfelel, akkor minek vennél újat?
2020. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sem muszály új autót venni ha megfelel most.Esetleg vehetsz egy jobban felszerelt használtautót 1-2 millióért vagy egy pár éves autót ami nem fapados
2020. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem most még ne vegyél.


Azt mondod nincs olyan gond vele ami miatt gazdaságtalan lenne fenntartani.


Járj utána a szalonban pl. hogy mennyibe kerülnek pl. az olajcsere, éves szervíz stb. Meg kell mondják hiszen fix előírt szolgáltatás, nincs mit titkolni rajta.


Számolj utána, hogy mennyivel több lenne rá a kötelező, az adó, stb.


Egy Aygo neked szerintem teljes mértékben megfelel, nekem tetszik is, igaz messzire megyek általában, bringát, fél lakást, másik három ember cuccait viszem velük együtt minden alkalommal egy kis kompakt autóval. Erre sajnos az Aygo már kicsi, de egy megpakolt bevásárlókocsi tartalma biztosan belefér, minden másra mint hűtőszekrény, tonna kavics stb ott egy utánfutó kölcsönző.


Ha nyugodt szívvel fizeted ki az árát és sokáig meg szeretnéd tartani, szerintem vágj bele a fentiek figyelembe vételével.


De ha rám hallgatsz, egyszerű, fapadosabb változatot vegyél hogy 5-10 év múlva is fenntartható legyen. A mai autókat nem 20 évre tervezik.


Autógyárban dolgozom úgy mondom ezt.

2020. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az Aygo árának a tizedéből még évekig használhatod a Yarist, főleg ha tényleg nem is rohad még.
2020. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem rohad, karosszériás szakival átnézettem. A felületi rozsdák meg le lettek kezelve 4 éve.
2020. okt. 14. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most vettem egy 1 éves autót márkaszervizből, ami olyan, mint az új praktikusan.


1-3 évest vennék inkább, amibe nem nyomtak még bele több százezer km-t. Ugyanazt megkapod sokkal olcsóbban, vagy sokkal jobbat vehetsz ugyanabból a pénzből.

2020. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!