Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen időközönként szoktatok...

Milyen időközönként szoktatok belenézni a motortérbe?

Figyelt kérdés

Én kb 2-3 hetente nézek egy olajszintet, rápillantok a fagyálló szintre. Ha kell töltök az ablakmosóba. Havonta nézem a guminyomást.

2011 Skoda Octavia.


2020. okt. 16. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
havonta
2020. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A legjobb, ha minden tankolás előtt vagy után leellenőrzünk mindent. Én utána szoktam.
2020. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Suzuki Switfnél soha nem néztem bele, csak a műszakin nézték meg gondolom. Ment gond nélkül így is.
2020. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Illetve az újabb autóm az olajat, guminyomást magától nézi. Legutóbb szólt is, hogy a jobb hátsó kerékben alacsony a nyomás, nézzem meg.
2020. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 7 éve mikor megvettem akkor belenéztem, picit nézegettem, azóta nem nyitottam ki, évente hordom márkaszervízbe, illetve olajcsere is ott esedékes, szóval intéznek mindent.
2020. okt. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azzal mondjuk be lehet szívni, hogy ki se nyitod sose. Nem minden autóban van alacsony olajszint jelző.
2020. okt. 16. 23:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Van benn, szóval azért logikus hogy ha valamiért kéne akkor felnyitnám.
2020. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kb 2 hetente, de ha sokat megyek, akár 2 naponta is (pl van hogy 1500 kilómetereket megyek). Nem is az olajszint miatt, hanem mindent átnézek, illetve van régebbi autóm is, ahol ez szivárog, az szivárog, mindig kell valamit figyelni.
2020. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire számít újabbnak a 15 éves autóm, de van benne TPMS, azaz kiírja a nyomásokat. Nem nagyon kellett még rápumpálnom egy szezonon belül.

Olajszintet eleinte ellenőriztem gyakrabban, de még soha nem tapasztaltam számottevő szintcsökkenést. Így hónapok telnek el, úgy hogy nem nézem.

A motorháztetőt havi egy-két alkalommal nyitom fel általában. Főleg takarítás, portalanítás miatt. A hűtőfolyadékra csak egy pillantást vetek, látszik a szint. Ablakmosóra főleg a nyári időszakban hetente rá kell tölteni. Szerencsére szól az autó, ha már csak fél liter van benn, olyankor spórolósan nyomom.

2020. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!