Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik, ha az autóhoz...

Mi történik, ha az autóhoz minimum 98 oktános benzin van előírva, de én a sima 95-ös benzinből tankolok?

Figyelt kérdés
Egyszer-kétszer nem gond, vagy már ez is árt?
2020. okt. 16. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kopogásérzékelő utánállít, így nem káros a motornak, de valamennyit veszít a teljesítményéből.
2020. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

meliyk autó az amiben előírás a 98 as benzin, de akinek van a sporolás miatt a 95 öst veszi meg?


Komolyba kérdem:)

2020. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
59%
Csakis 100ast rakok az autómba mióta e10es a 95ös szutyokkal nem gurítunk!
2020. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Viszont nem fogja tudni a gyári teljesítményt. Kicsit nőhet a fogyasztás is.
2020. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdés az is, hogy pontosan miylen autó, és csak ajánlott bele vagy előírás a amgasab oktán.
2020. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

2-es válasz, ilyenek voltak pl a Saab nagy teljesítményű turbós motorjai, ott előírás volt a 98-as. Saab 9-3 és 9-5 Aero, hogy csak 2 ilyet mondjak.


Szerintem hosszú távon biztosan nem tesz jót, ha valamihez előírt a 98-as (tehát nem csak ajánlott), mégis 95-öst tesznek bele.


Hasonló síkon: pl abba a motorba, ahol a 0W-20 meg ilyen motorolaj ajánlott, de még a sarki szerelő is 10W-40-et tesz bele, "mer az occsó". Ott aztán lesz majd belőle galiba, de akkor persze a tulaj szépen eladja egy jóhiszemű balek autósnak, az meg utána sír, hogy komplett motorfelújítás kell.

Pláne most, hogy a 95-ös benzin E10-es lett kis hazánkban, erre igenis oda kell(ene) figyelni. Én se jó kedvembe tankolok már bele V-Power Racing 100-ast, az én motoromnak nem ajánlott az E10-én pedig inkább tankolok 2500 Ft-tal drágábban. Ennyi férjen már bele.

2020. okt. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%

6

Nem kell ilyen ritka modellekkel példázni. Ott van a VW csoport összes FSI, TSI, TFSI benzinmotorja (Audi, Seat, Skod, VW). Mindegyikbe egytől egyig 98 vagy 100as benzin kéne, mégis az emberek 90%a 95össel használja, gond nélkül.

2020. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!