Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.4 16v-be...

Opel Astra G 1.4 16v-be milyen olaj való?

Figyelt kérdés
2006 os évjáratú, sok helyen néztem már, de kb. mindenhol mást írnak, hogy mi a jó bele.

2020. okt. 17. 11:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! Lehet akkor Motulból választok valami 10w40 es A3/B3 as olajat.
2020. okt. 17. 22:36
 12/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Amit leírtam, nem az ujjamból szoptam, hanem a gyártó utasítása. Innentől mindenki eldönti, hogy megfogadja, vagy úgy veszi, hogy a mérnökök, aki tervezték a motort hülyék, nem értenek hozzá... és felülbírálja. Mindenkinek a saját autója, azt csinál vele, amit akar.

Egyébként pont Castrol olajat használok tízen éve és soha semmi probléma nem volt vele.


"a G astra idején még nem hazsnált az opel kötelezően saját opel specifikációt"

2002-ben már megvolt a GM-LL-A-025 specifikáció. Tehát egy 2006-ban gyártott autónál már bőven ez volt érvényben, a kezelési útmutatójában is ez kell hogy legyen. Sőt kapaszkodj meg, de még a gyártás során is módosíthatják az előírást. Szintén Opelem van. Amikor gyártották még dexos2 volt az előírás, ez is van leírva a kezelési útmutatóban, szervizfüzetben is. Csakhogy azóta rájöttek, hogy az LSPI jelenség miatt nem a legjobb ez a specifikáció. Pár éve módosítottak, amit írásban utasításba is adtak a márkaszervizeknek. Minden egyes felhasználót, tulajdonost, persze nem fognak értesíteni. De egy 2019-es útmutatóban is már dexos1 gen 2 szerepel. Pedig ugyan az az autó, ugyan az a motor. Lehet ragaszkodni hozzá, hogy de amikor gyártották még dexos2 volt érvényben, csak nem érdemes...

De mindenki azt tölt bele amit akar, ha hitelesebb a netről összekukázott információ, mint a gyártó előírása. Felőlem a 20W50-es Botondot is beletölthetitek...

2020. okt. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyetértek a 12-es válaszolóval. A mindenkori gyártói utasítást kell betartani nem azt amiről az interneten valaki vagy a sarki bütykölős Józsibá állítja, hogy jó az bele.

Elméletileg a 2006-os G már csak láncos motor lehet az 1.4-ben, ahhoz pedig mint írtam már, a hazai időjárást tekintve 5W-30 ajánlott.

A sűrűbb olaj idő előtti láncnyúláshoz vezethet.

2020. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Sajnos már rendeltem Eneos A3/B3 Eneos Premium 10w40 olajat. Más ismerőseim is ezt ajánlották mivel ők is ezt használják. Illetve jelenleg 5w30 as olaj van benne és gyakran utána kell tölteni.
2020. okt. 18. 18:28
 15/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem gond, valamiből a szerelőknek is meg kell élniük.
2020. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem ilyen autóm volt és ilyen volt a céges is. 2005 és 2007-es évjáratúak. Aki 5W 30 és 5W 40-et tesz bele annak max annyi baja lehet, hogy enni fogja az olajat. Aki 10W 40-et tesz bele, és emelett még az olaj is jó minőségű akkor az bizony jól döntött. Ez az olaj való ehhez a motorhoz. Aki nekem jön azzal, hogy 10W 40 tönkre teszi a motort, nem az való bele stb az valószínűleg azért mondja, mert sohasem volt ilyen autója még. A céges autómba kizárólag ilyeneket raktunk símán mentek vele 400 ezer felett, aki az ország másik végére ment annak volt 510-520ekm is autójába.

Jól döntöttél, hogy 10W 40-et tettél bele, semmi bajának nem kell lennie az autódnak. Aki az ellenkezőjét mondja az fogalma sincs mit beszél csak okoskodik. -25C fok ig teljesen jó ez az olaj.

2020. dec. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Az a baj, hogy van itt egy rakás dilettáns ember, aki azt sem tudja mit beszél. Opel ASTRA G be KIZÁRÓLAG DEXOS 2 ÉS 5W30 VAGY 5W40 MEHET!!!!! A 10w40-et hagyd meg a többi autóba, ha az az előírás. Ha 10w40-et teszel bele dexos 2 nélkülit előbb utóbb hazavágod a motort.
márc. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én most adtam tovább a G Astra 299ekm-rel. Világ életben 10w 40 castrol motoroljat vettem bele, Man n olaj- és légszűrővel. EZ való bele. Mondhattok mást, de nekem ez bevált és a legendás olajfogyasztás sem jelentkezett sohasem. Legyenszíves mutasson valaki olyan autót, amibe uezt rakták és hazavágták. Z14XE szíjas, 2002 es évjáratú gépjárműről beszélünk
márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!