Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az átlagautókban minek van...

Az átlagautókban minek van fordulatszámmérő?

Figyelt kérdés

A vezető úgyis megtanulja, érzi, mikor kell váltani, mert már nem húz a kocsi, és nem is igazán lenne biztonságos gyorsítás közben az út helyett a fordulatszámmérőt nézni.


Az átlagautókba miért érzik szükségét fordulatszámmérőt tenni? Ti szoktátok nézni vezetés közben a fordulatszámot?



2020. okt. 18. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Én rá szoktam nézni időnként, örülök, hogy van. Nekem mondjuk a vezetés nem A-ból B-be jutáshoz szükséges tevékenység, hanem öröm.
2020. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Hát néhány pilótának még maga a műszerfal is mint egy Picasso kép, annyit értenek belőle.
2020. okt. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert néha nyomom neki és nem szeretném, hogy a pirosba menjen a fordulat és ártsak a motornak.

A másik, hogy tudom, hogy milyen gyorsan mehetek, amíg nem baj a motornak. Tehát látom, hogy a fordulat 130-nál mennyi és ezért nem aggódok. Amúgy abban egyetértek, hogy városi nyugodt közlekedésre felesleges. De egy autót nem csak városban használunk.

2020. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igaz, autópályán lehet, hogy hasznosabb lehet. Én főleg városban használom.
2020. okt. 18. 16:59
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Valószínűleg a vevőknek jó érzés, így könnyebb eladni az autót. Ma már olcsón meg lehet oldani, régen csak a magasabb felszereltségű autókban volt.


Én amúgy szoktam nézni, de szerintem a legtöbben nem használják semmire. Automata váltónál még annyi értelme sincs.

2020. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom filléres tétel. Én örülök, hogy van benne.
2020. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Minden motornak van optimális fordulatszáma, ahol a legkevesebbet fogyaszt vagy éppen a legtöbb nyomatékot adja le. Bár személyautókon ezt nem mindig jelölik, de tapasztalati úton könnyen be lehet határolni ezeket a pontokat és akkor műszer alapján már lehet az alapján is vezetni.


2. Előzés megkezdésekor sokat segít, ha ismerjük az aktuális fordulatszámot. Ha kitapasztaltuk az autónkat, tudjuk, hogy hány fokozat váltásának hatására mennyit nő a fordulatszám és hol adja le a legtöbb nyomatékot, akkor rápillantva a fordulatszám-mutatóra be tudjuk lőni, hogy hány fokozatot érdemes leváltani az előzés megkezdésekor.


3. Utánfutót vagy másik autót vontatva sokkal fontosabb tudni a fordulatszámot, mert olyankor pont nem lehet hang alapján vezetni.


tl;dr: Inkább legyen, mint ne legyen.

2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Csatlakozom az 1-es és 3-as válaszolókhoz.
2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A régi swiftemben nem volt, azért szokatlan nekem.


Az új kocsi műszerfala meg még ki is jelzi menet közben, hogy mikor váltsak fel, ha magamtól nem tudnám, úgyhogy a hitech elektronika mellett a low tech fordulatszámmérő lehet, hogy tényleg csak azért van benne, mert nem kerül semmibe.

2020. okt. 18. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9: Az indikátorral kapcsolatban a 3-as pontomat ajánlom tanulmányozásra. Ha vontatsz, akkor sokkal magasabb fordulatszámnál kell felváltani, tehát olyankor az indikátor átver. :)
2020. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!