Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb hány éves autók kezdenek...

Kb hány éves autók kezdenek el szétesni? Például vezetékek elszakadnak, csövek eltöredeznek stb?

Figyelt kérdés
2020. okt. 19. 07:28
 1/8 noro2 válasza:

Ez több mindentől is függ, először is hogy garázsban volt-e tartva,

Mennyit futott az autó,

Milyen tulajdonosa volt korábban, (mennyire volt igényes)

Meg ezek a problémák általában nem egyszerre jönnek elő, csak van aki felhalmozza őket.

Nagy általánosságban egy autóra 15-20 éves kora után vagy 250 ezer km felett kell majd többet költened a szervizelésére. De ha ezeket összeadod még lehet így is jobban jársz mint ha vennél egy újat.

2020. okt. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Van a családban huszonéves swift. Köszöni jól van.

Más márkák esetleg másként. Volt olyan újonnan vett autóm, ami 2 éves korában már rendszeresen trélerre mászott.

2020. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha normálisan volt használva, karbantarva, kezelve az autó akkor 20+ év, 300.0003 km. amikor már ilyesmi problémák előjöhetnek
2020. okt. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a karbantartásnak bármi köze lenne ahhoz, hogy a vezetékek elöregszenek.
2020. okt. 19. 10:03
 5/8 anonim ***** válasza:

A vezetékek csak az ajtó átvezetőkben szoktak megszakadni általában (99%).

A csatlakozók oxidációja többnyire beázás miatt keletkezik, amit vagy javítanak, vagy nem, de előbb utóbb megjelenik miatta egy hiba.

nekem 18 éves az autóm és jól érzi magát. 5 év alatti elektromos hibái: csomagtér ajtó kábel köteg javítása a kábel átvezetőben, ködlámpa javítás (elrágta valami a kábelt), óra csoport test hiba miatt össze vissza működött, tempomat kapcsoló kar javítás. Ez 19000 ft-ba került eddig, igaz a csomagtér ajtót én javítottam.


A hétvégén cseréltem a motortérben üzem anyag csöveket, 2000 ft-ba került bilincsekkel és fél óra munka volt. 5 éve meg vákuum csöveket kellett cserélni az is max 2000 ft-ba volt csak az szivatósabb így azzal max 1 órát foglalkoztam.


Ha karban van tartva rendesen ezek többnyire kopó alkatrésznek minősülnek.

2020. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20 év felett már mindenképp, elöregszenek a csatlakozók, tömítések, beeresztik a vizet, párát, jöhet a nagy kontakthiba keresés, tátott szájjal faszerdőben rohangálás.

Gumicsövek kirepednek, stb...

A francia kocsik már jóval fiatalabb korban is szeretneknelektromosan rosszalkodni.

2020. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vízcsöveket illik 15-20 évente lecserélni. Akkor már merevek, repedeznek. De ez nem egy őrült nagy összeg. Régi autók általában egyszerűbbek, kevesebb elektronikával. Így nagy gondot nem okoz a vezetékek öregedése.

Amúgy ha karban tartanak egy autót, nem viszik ki amikor sóznak, van garázs, főleg, ha faék egyszerű szívó benzines, 40 évesen is lehet üzembiztos állapotban. Szóval ez a "széthullás" nagyban előélet, és karbantartás függvénye.

2020. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezek az ilyen tipikus öregautós hibák 10 év felett kezdenek előjönni, 15 év után pedig masszívan jelentkeznek. Mindegy, hogy garázsban állt, vagy mennyire vigyázták.
2020. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!