Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek a helyemben?...

Megvennétek a helyemben? Milyen buktatója lehet?

Figyelt kérdés

Jó pár évig a családi autónkat hajtottam, azonban lehetőségem lenne egy sajátot venni. Az egyik rokonomtól vennék egy Renault Megane II 1.5 dci-t.

Régóta nála van, ismert az előélete, tudom mi volt rajta javítva és milyen nyűgje lehet a későbbiekben. Az egyetlen ami aggaszt, hogy dízel.

Budapesti egyetemista vagyok, ezért legtöbbször rövidebb távokon használnám és főleg városban. Ha magamtól néznék autót akkor biztosan valamilyen szívó benzines lenne.


Megvennétek a fenti infókat figyelembe véve? Kérlek azzal ne érveljetek hogy francia, én meg vagyok elégedve velük.


2020. okt. 19. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerelővel nézesd át, aztán ha tudod, hogy milyen negatív (jobban mondva: számodra nem előnyös) tulajdonságai vannak, akkor onnantól tudod, hogy milyen alkatrészekre kellhet költeni és mennyiért.
2020. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már van DPF? Ha nem, akkor nem számít, hogy mekkora távokra használod.
2020. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem vagyok autoszakerto, de nekem dizelem van, nem sokat hasznalom ha igen a varosban szaladgalok vele vagy a kozelben. Sajnos nem palyaja a varosi rendszeres hasznalat vagy nem hasznalat nalam rendszeresen eltomodott a reszecskeszuro.

Ket megoldast ajanlott erre a szerelo:

Vagyis harmat.

Vagy hasznalom hosszutavon

Vagy

A, negyedevente tisztittatom a szurot alkalmankent 15 ezerert de benne marad

B, kivesszuk de akkor veszit egy minimalis osszeget az ertekebol, plussz a muszakin +10 ezer ft lesz de nem lesz tobb ilyen problemam.


Egyenlore benne hagytam, de nem sokat hasznalom az autot igy az is megfordult a fejemben ha nem marad nalam meg evekig akkor inkabb eladom es lesz sgy olyan gazdaja aki hosszutavon kibirja hasznalni a motorjat:)

2020. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nincs benne DPF. Motorikusan is jó állapotban van, amire költeni kellene az inkább csak a beltérben néhány apróság.
2020. okt. 19. 11:37
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Hatente-kéthetente meg kell járatni egy hosszabb útra, nem vészesen, csak hogy legalább egy órácskát járjon rednesen. Az lecsapja a kormot a turbó lapátjairól, ami ezeknél fő gond lehet.


A kettős tömegű lendkerék és a magasnyomású üzemanyagpumpa mint drága szerviz Damoklész kardjaként fog a fejed felett lógni, erre nem árt előre tenni félre a pénzt részletekben.


Egyéb jelentős gond ezekkel nem nagyon szokott lenni, ha a karbantartási időszakok be vannak tartva és nem hagyod szétrohadni.

Bármit mond a gyári ajánlás, 10 ezrenként cserélj olajat, meghálálja.


Kis elektromos problémák szoktak lenni, elhaló testpontok, sztrájkoló központi zár, beégő világításkapcsoló, de semmi vészes.


Fontos: ne taposd ki a lelkét.

Ez a motor a Clióhoz jó méret, a Megane esetén már nem olyan fickós, bírd ki, ha lehagynak a lámpánál.

2020. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Autószerelő apám szerint a dízel kisebb távokra nem a legjobb de a döntés a tiéd. Való igaz nem árt hetente kicsit járatni meg esetleg elmenni messzebb. Mennyit szánnál rá? Én arra a fikasznyi rövid távra egy kisebb benzinest ajánlanék. Olcsóbb a fenntartása nem kell járatni és előmelegíteni mint a dízelt városban fürge lámpától lámpáig nincs párja egy kisautónak.
2020. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!