Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valamilyen nemnémet erős,...

Valamilyen nemnémet erős, benzines egyterű jellegű autó, ami. max. 15-16 éves?

Figyelt kérdés

Amelyik ténylegesen megbízható és nem csak motorikusan, ne legyenek a rendeltetésszerűen kopó alkatrészeken kívül bosszantó hibái. Ja, és benzines.


Ami tetszik, az a Mitsubishi Grandis, és a hozzá hasonlók (pl. a szinte egy-az-egyben ugyanaz Mazda 5). Honda Stream már túl régi...


2020. okt. 20. 09:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Fúú valaki? Németeken túl is van élet na.
2020. okt. 20. 20:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Mazda premacy 1.8, de azokat nem tudom meddig gyártották, az utolsó darabok talán beleférnek a max 16 éves kategóriaba. Vagy a Honda Jazz, kis autó, de egyterű jellegű és nagyon tágas. Megbízható, akárcsak a Premacy. Erősnek viszont nem igazán az, van az 1.2-es 77- és az 1.4-es 83 lovas oszt kíszen is vagyunk. Ez most a régi Jazz, 2002 és '08 között. Vagy a Toyota Corolla Verso, 1.6 pl. Ezek mind ideális választások lehetnek. Én is már csak japánt vennék.
2020. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és persze a Mazda 5 is ajánlott. 2 ismerősnek is van és rendkívül elégedettek vele. Én csak annyit mondok, nemhiába, japán naaaa!
2020. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mazdák rossz hírben állnak rozsdásodás terén, tapasztalatom nincs ugyan. Ha ténylegesen leüregvédőzteti az ember, akkor hány évet bírhat ki különösebb rozsda nélkül?
2020. okt. 21. 05:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Hú, hát csak tippelni tudok, mert nem volt még Mazda-m, én fiatalabb Aurist fogok venni, de szerintem 5-6 évig nem lenne gond vele rozsda ugyileg. Attól is függ, mennyire korrodalt az adott autó alja, küszöbei. Mert csak egy példa, ha nagyon át van rozsdasodva, akkor már a karosszéria lakatos is tehetetlen és onnantól kezdve az autó már csak egy helyre mehet... Tehát egy esetleges vétel előtt el kell vinni egy átvizsgálásra, vagy a kereskedő udvarán felemeltetni és alá nézni. Érdemes vinni egy autószerelő ismerőst vagy aki jobban ért az autókhoz. Ha a nepper huzakodik, hogy nem engedi felemelni, akkor onnan menni kell sürgősen, mert ott valami nem "kóser", titkol vmit. Én legalábbis így jarnek el.
2020. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűbb levenni a listáról a Mazdákat. Amúgyis, néztem pl. a 3-as Mazdákat, amit régebben akartam venni, nagy motor, elvileg zoom-zoom, aztán olyan gyorsulási érték van megadva hogy csak néztem, a 68 lovas mostani kocsink gyorsul úgy kb... Tehát menetteljesítményeiktől nem vagyok elájulva.
2020. okt. 21. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom német de mi a bajod egy Merivával? 14 évesen vettünk 2 éve teljesen megbízható,pedig mi sokat használjuk.
2020. okt. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyterű kategóriában - sajnos - ritka a benzines, de persze nem lehetetlen kifogni. Méretbeli különbségek is fontosak, azaz hogy mekkorában gondolkodsz.

-Mazda 5 valóban nem lehet rossz, mellette szól a 2 oldali tolóajtó is.

-Mazda Premacy (de ebből ahogy látom nincs is benzines eladó példány jelenleg)

-Toyota Corolla Verso / később csak Verso (1.8-as benzines), esetleg

-Toyota Avensis Verso (2.0 benzines), picit idősebb, de nagyobb méretben pedig a

-Toyota Previa (2.4 benzin, és ezek is tolóajtósak).

-Mitsubishi Grandis (2.4-es benzin), ilyet hajt ismerősöm és nagyon sokat panaszkodik a fogyasztására.

-Mitsubishi Outlander (meg ebből lett később a zöld rendszámos PHEV)

-Mitsubishi Space Star

-Honda Stream

-Nissan Almera Tino

-Subaru Forester


Arra fel lehet készülni, hogy mivel nehezebb autókról van szó, a benzinesekkel egyik sem lesz rakéta, sem teljesítményben, sem gyorsulásban - de mivel főként családok szállítására lettek kitalálva, így nem is elvárás ez részükről.

Kivétel talán egyedül a Subaru Forester S Turbo lehet.

2020. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ford Mondeo mk3 kombi esetleg?

Tudom,sokan szapulják a fordot,de ezek a 3. Generációs mondeók a 2 literes benzinmotorral elég megbízhatóak. 145 ló,nemtudom mennyire számít erősnek,fejed nem tépi le,de lehet vele előzni,és 6-800.000 ből már elég szépeket kapni.

2020. okt. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!