Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetét és fékolaj csere...

Fékbetét és fékolaj csere után normális, hogy nem fog annyira a fék mint elötte? Be kell még járatni?

Figyelt kérdés
Múlt héten cseréltettem, azóta csak 10-15km-t mentem. Valahogy nem áll meg olyan gyorsan az autó, kell ráhagyni egy kicsit. Normális ez? Be kell még járatni? A szervizes szerint 1000 km kell bele hogy jó legyen.
2020. okt. 21. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális, össze kell kopni az új alkatrészeknek.
2020. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fékbetétnek be kell kopni kicsit. A fékolaj cserének normális esetben nincs érezhető hatása, kivéve ha nem légtelenítették rendesen a rendszert. Ha a szokásosnál nem puhább a fékpedál és nem fog lentebb mint korábban, akkor emiatt nem kell aggódnod.
2020. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
? Ez baromság ! Rosszabb lett mint volt , valamit elcsesztek . Példaként kicserélnék a régi kopott kuplungszerkezetet és tárcsát erre az új rendszer még fentebb fog meg recseg ...
2020. okt. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Régi mercimen új betéteket új tárcsákat folyadékot cseréltettem , alig kellett rá lépni besatuzott mint a veszedelem . Vissza kell vinni .
2020. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a fékbetét típusától is függhet. Mikor nekem cserélték én is úgy éreztem először, hogy nem harap annyira, de aztán megszűnt a probléma. Te érzed, hogy mennyire rossz. Ha nagyon gáz vidd vissza, de 10-15 km szinte semmi. Viszont ne próbáld meg szándékosan bekoptatni hosszantartó fékezéssel, mert csak megégeted a betétet, a túlhevült tárcsa meg eldeformálódhat.
2020. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

"A szervizes szerint 1000 km kell bele hogy jó legyen."

Nettó hülyeség.

2020. okt. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

HA tárcsa nem lett cserélve , akkor bizony össze kell kopni neki és lehet hogy az 1000 km is kevés ehhez.

De ha komplett minden cserélve lenne újra, na akkor szinte rögtön jó a fék.

2020. okt. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Összekopás .... Szabályoztasd fel a régi tárcsákat ha még lehet , akkor jónak kell lenni . Ha így sem jó akkor eltrógerolták .
2020. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!