Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jellemző, hogy a...

SIDLER22 kérdése:

Mennyire jellemző, hogy a silány üzemanyag miatt mennek tönkre a motorok?

Figyelt kérdés
Itt most főleg benzinesre gondolok. Nagyon nagy probléma, hogyha egy elég olcsó kúton szoktam tankolni? Faterom azt mondja van, hogy ettől valós időn belül komolyan tönkremegy a motor. Egy ismerősömnek meg 6 autója van és mind a 6-ot majdnem ott tankolja (ahol én) és semmi bajuk. (Ebből 3 autója Dízeles).

2020. okt. 23. 06:25
A kérdező szavazást indított:
Igen tönkreteszi a motort pár éven belül.
Igen. 10 éven keresztül tönkre teheti a motort.
Nem. Csak a teljesítményre van hatással.
Csak eldugítja és ki kell tisztítani.
16 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajuk nem lesz.

Én régebben tankoltam kint ukránba télen gázolajat és nagyon kemény hangja lett a motornak , de semmi bala nincs azóta sem.

2020. okt. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
* semmi baja
2020. okt. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Azt a lehetőséget kihagytad hogy semmi baja nem lesz és a teljesítmény sem csökken. Urban legend van rengeteg, ugyanakkor az üzemanyagokat iszonyat szigorúan szabályozzák és ellenőrzik is. Nem előre bejelentve, csak mennek vesznek mintát, aztán a kút csak akkor tudja meg mikor küldik a kimutatást. Ha gond van nem két forintok repkednek, ezt meg nem kockáztatják meg.
2020. okt. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán fordul elő.

Ha nem okosba' szerzel ismeretlen eredetű löttyöket, hanem benzinkúton tankolsz, akkor gyakorlatilag 0 a valószínűsége.

2020. okt. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Az olcsó noname kutak is MOL-os benzint árulnak, a különbség annyi hogy az adalékolatlan alapbenzin. Magyarországon az OMV-t és részben a Shell-t kivéve minden kúttársaság a MOL-tól veszi az alapbenzint, aztán belekeveri a saját adalékcsomagját, pl. a Shell a v-powert. Az olcsó kutak a nagyok hoz hasonlóan ugyanúgy megveszik az alapbenzint, csak nekik nincs mivel adalékolni, ők nem kevernek hozzá semmit, ezért olcsóbbak.

Tönkre nem teszi a motort az adalékolatlan alapbenzin sem, de jót semmiképpen nem tesz. Az adalékok tartalmazzák azokat a lerakódásgátló, tisztító, súrlódáscsökkentő stb. komponenseket, amik védik a motort, és optimalizálják az égést. Nem tesz jót a motornak ezeknek a hiánya, de nem pusztul bele, legalábbis rövid/középtavon nem. Azért én a saját autómba nem tölteném bele.

2020. okt. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha lesz is baja, nem a motornak hanem az üzemanyagrendszerben lévő gumitömítéseknek, amiket szépen kikezd az etanol.
2020. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Lerakódást gátlani, tisztítani, surlódást csökkenteni az oalj való, illetve annak normális időközönkénti cseréje, egy karbantartott motorba a sima benzintől sem lesz semmi lerakodás.
2020. okt. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Ma már nem árulnak szar üzemanyagot magyarországon


Maximum valami üzemi hiba miatt fordulhat elő hogy nem megfelelő üzemanyagot kapsz!Pl: véletlen víz vagy más nem oda való anyag kerül a tartályba a kúton mert valamit elbasztak, de ez hihetetlen ritkán fordul elő

A legolcsóbb üzemeanygok is megfelelnek a magyar és a nemzetközi szabványoknak is, semmi baja nem lehet a motornak tőle.


De ha pl kimégy ukrajnába... na ott még a mai napig is lehet trágya benzint venni:)

2020. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

Csepel szigeten tankoltam egy lepukkant kúton, mert elfelejtettem tankolni, és nem volt más a közelben.

Örültem hogy milyen olcsó, jól tele is nyomtam a fél éves kocsit.

5 km múlva már éreztem hogy hiba volt, erőtlen lett a motor, hangja is szar lett. Nagynehezen kiaututóztam belőle, utána MOL95-el telenyomtam, rögtön megjavult.

Aztán rájöttem hogy 100-as benzinnel még szebben jár, 1 éve csak azt kap...

2020. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Az egyetlen értelmes válasz kimaradt: nincs semmi hatása.

Mindenki százhalombattai benzint árul. Aki szerint vizezik, az próbáljon meg összekeverni vizet benzinnel, és majd rájön...


A többi a kontár szerelők dumája: hol tankolsz, ja ........ kúton, akkor már értem, a szemét benzin tönkretette a motorban a ...........t, és most az index belever a karterbe, nem lesz olcsó.

Van mire fogni, és lehet palástolni a hozzá nem értést.

2020. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!