Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pótféklámpa matricát ha...

TheCilOo98 kérdése:

Pótféklámpa matricát ha felragasztom azért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

2020. okt. 24. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg
2020. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, egy olyan matricát akarsz felragasztani, ami úgy néz ki, mintha lenne pótféklámpa az autón holott nincs? Ha van pótféklámpa, annak működnie kell. Ha valamelyik lámpa nem máködik, büntethetnek. Na már most ha ez egy matrica, akkor nem lámpa, nem biztos hogy büntethetnek érte ha nem egy hiányzó gyári pótféklámpa helyére akarsz ilyen utánzatot.

Amúgy meg minek ilyen??? Ha nincs gyárilag rajta, akkor vagy rakj egy szabályos, működő pótféklámpát, vagy ne imitáld, ha valaki azt hiszi hogy tényleg van pótféklámpád, és nem figyel, még rád futhat hátulról... Sok autónak a sima hátsó lámpa világit erősebben fékezéskor (ez amúgy egy hülye mgeoldás, rakják már külön lámpába azt a sima féklámpát) + pótféklámpa...


Szóval ha ránézésre van 3. féklámpád, de nem ég, a rendőr is hiheti hogy van de nem jó, ha megállit és beégeted hogy az csak matrica, majd lkeres más okot, hogy beléd kössön. Szerintem hanyagold ezt a matricás féklámpa dolgot.

2020. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszolóval egyet értek. A rendőrt ezzel be lehet vinni a sűrűbe hogy ha látja hogy nem működik megállít és egyből igazoltat, közli hogy miért állított meg te meg egyből fogsz hivatkozni hogy az csak egy matrica semmi több. Egyébként magáért egy matricáét nem vághat meg, de mivel ha ennyire beviszed a sűrűbe ezzel tehát megtréfálod akkor berág és keres mást hogy megtudjon vágni téged. Na meg eleve ennek mi értelme van?

Legjobb ha veszel rá utángyártott de szabályos pótféklámpát ami működőképes és felszereled normálisan.

Ha volt gyári de annak annyi és azt szeretnéd pótolni akkor inkább bontókba nézz körül biztosan lesz valahol valami ami simán használható. Arról meg nem is beszélek hogy ha elviszed műszakira akkor abba is beleköthetnek hogy kegyetlen megtévesztő és balesetveszélyes ami végett nem kaphatod meg a műszakit sem.

2020. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, hogy minek ilyen? Ha jobban akarsz látszódni, akkor olyan helyre ragassz fényvisszaverő matricát, ahol nem téveszt meg senkit.
2020. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen pótféklámpa-matricának kb. annyi a haszna, mint egy 40 éves Lada szélvédőre kiragasztott TURBO feliratnak.

Magyarul semmi.

(max. kiröhögteted magad)

2020. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pótféklámpa matrica???

Van aki ilyen hülyeséget árul és van olyan is, aki megveszi?

2020. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pótféklámpára matrica, például nekem egy Ford Focus-om van és egy Focus feliratot.. értelem szerűen csak ilyen pótféklámpa matrica létezik xd
2020. okt. 25. 14:50
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Mindenki arra a kérdésedre válaszolt, hogy mit tesz a rendőr ha pótféklámpa HELYETT(!) helyette csak egy matrica lesz fölragasztva?


Vagyis mindenki számára egyértelmű volt a kérdés.

Na most akkor ki a helikopter? :)

2020. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, én a többi válaszolóval ellentétben tudom, mi a pótféklámpa matrica.


Továbbra is az a válaszom, hogy meg fogja büntetni a rendőr, ha felragasztja, mivel részben takarja a féklámpát.


Az, hogy a többi válaszoló honnan vette, hogy a féklámpa HELYETT szeretné feltenni, az más kérdés.


#1

2020. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy az #5-nek is sikerült felfognia a kérdést
2020. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!