Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használható 9 éves, külső...

Használható 9 éves, külső megvizsgálás alapján jónak látszó gumiabroncs?

Figyelt kérdés
2020. okt. 27. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

a hivatalos gumis kamu duma alapján ki kell dobnod



de a valóságban simán használhatod ah semmi baja nincs ránézésre, ha nem versenytempóban vezetsz

2020. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg lehet használni, viszont a gumik öregszenek, ennyi idös gumi bármikor elkezdhet repedezni, amit kívülröl ránézetre és elöre nem lehet megállapítani. Viszont ha elkezdi, akkor igen hamar szétmehet, ezért igen balesetveszélyes.

Én nem használnék ilyen, a magam és mások biztonsága miatt.

2020. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk én már láttam olyan öreg abroncsot, amin repedések nem voltak, ellenben a tapadása is a nullához közelìtett.
2020. okt. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Az a gumi 99% eséllyel tönkrement már. Én 4 vagy 5 éves Bridgestone-okat dobtam ki idén, mert semmi tapadásuk nem volt már, pedig minta alapján bőven jók lehettek volna még.

Aki azt tanácsolja, hogy vedd meg, csak ne menj vele gyorsan, egészítse ki azzal is, hogy ne is nagyon akarj vele megállni vészhelyzetben.

2020. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
76%

1)ha 4 gumira nem telik az autozas nem neked valo

2)9 eves gumi,ha nincs kirepedve meg jo rajta a minta meg stb stb,akkor is maximum egy libikóka ütközőnek való hulladék

3)mindig lesznek olyan kanapé professzorok mint az első,akik majd megmondják,hogy annak bizony semmi baja,és nyugodtan lehet menni vele.....de azert azt gyorsan odairják,hogy "ha nem versenyzel vele"........

2020. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Jogi akadálya nincs. Bár sokan emiatt negatívan bírálják, de a jelenleg érvényes rendelet nem tér ki sem a gumi évszaknak megfelelő alkalmazására, sem pedig azok életkorára. Ha az előírt 1,6mm-ert meghaladja a profilmélység, és megvizsgálás alapján semmi probléma nem ütközik ki, akkor természetesen jogilag használhatod magyarországon. Sem a rendőr sem pedig a műszaki vizsgaállomásnak nincsen jogalapja belekötni.


Innentől pedig sajnos vagy nem sajnos csak véleményeket lehet hallani, általános igazságot sajnos nem nagyon fogsz itt olvasni. De ha megkérdezel pár gumist is lehet eltérő véleményeket hallassz majd. Van aki 15 éves gumit használ és azt mondja semmi baja. És van aki abban hisz hogy max 5 évente cserélni kell mert elöregszik és veszít a fontos tulajdonságaiból.

Személy szerint én ha anyagi feltételeid megengedik akkor cserélném. Lehet már 50 ezer forint közótt kapni jó szettet amit 5-10 ezerért egy gumis fel is tesz. És akkor mostantól minimum 5 de lehet megint 9 évig nem lesz rá problémád. Rgy befektetésnek is fel lehet fogni. Egy 50 ezres kiadást pedig egy váratlan szervíz is el tud vinni, így nem gondolnám hogy kìvűl esne azon a kategórián amit az autóba bele lehet számítani.


Természetesen van olyan időszak amikor az ember nem engedheti meg magának hírtelen. Nyílván ne rallizz vele. Viszont ha amellett döntesz hogy felteszed most és félreraksz havi 5 ezret az új szettre hogy jövőre újat vehess, azt is meg tudom érteni.

2020. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Leveltetu ***** válasza:
55%
#5 -nek igaza van...ne mar, hogy nem telik legalabb 2 uj gumira evente...En 2 evente cserelek szettet, csak teli gumival jarok nyaron is, nem cserelgetem mert gazdasagilag nem eri meg (hozzateszem atlagos autozas, legtobbet varosban evi 10-12k km)...2 evente teljes szett, mindig friss gumi az auton. Ha az auto nem is megy gyorsan de legalabb alljon meg ha kell.. :))) Szomoru, hogy 9 eves gumiban gondolkozol mikozben egy vadonat uj gumi Hankook icept 13e ft. En ezt hasznalom es teljesen rendben van.
2020. nov. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

7-esnek... a legrosszabb amit tehetsz az télit használni nyáron.

Hiába friss a gumi, de a téli nem megfelelő nyári használatra. Nem értem miért ragadt meg az emberek fejében hogy a téli jobban tapad, mikor a valóság pont ennek az ellentéte. A téli gumi kimondottan havas, jeges, latyakos időre van tervezve. Sőt ha megnézel pár tesztet, kiderűl hogy száraz időben illetve sima esőben téli hőmérsékletben is jobb tapadást produkál az átlag nyári gumi mint az átlag téli. Melegben meg össze se lehet hasonlítani a kettőt.

A téli gumi mögött az a logika hogy télen sose tudjuk mikor lesz latyakos, fagyott, havas az út. Ami esetén a nyári a télivel szemben jobban elvérzik mint szárazon a téli a nyárival szemben. De száraz, esős időben bizony gyengébb a téli, így olyan évszakokban amikor nem várható havazás, rosszabb döntés a téli minden szempontból. Így nem bántásból, de csak a lelkedet nyugtatod ezzel a babonás módszereddel, miközben pont hogy meghosszabbítod a fékutad minden alkalommal amikor nem hóban használod.


Hogy ne csak a levegőbe beszéljek itt van forrás:


[link]


[link]

2020. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8: De spórol így a gumiszerelésen, ami lehet akár ötezer forint is. És az többet ér sokaknak, mint a nagyobb biztonság.
2020. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Leveltetu ***** válasza:

#8-as Megertem a tudomanyos levezetesed ebben a temaban de ahogy latom itt sokan elolvassak az elso mondatot majd a tobbit kovetkeztetik....

Elso sorban: az autot varosban hasznalom, a fektav 50-60km/h nal kb 10-15% al no szoval varosban amugy sem szaguldozom ugyhogy tokmindegy, hogy nyari vagy teli gumi van az auton, ugyanez a fektav 90-110km/h 30% fektav novekedest eredmenyez, szoval ha ezeket figyelembe veszed nem tortenik semmi.


#9-es A gumiszerelest megsporolom? Van baj eleg, de ha mar tudomanyosan akarunk eljarni, a gumi oregedesi idoszaka 3ev fuggetlenul, hogy hasznalod vagy nem hasznalod.


Mindent osszevetve, azt amit irtam azt tapasztalatbol irtam es nem nehany youtube video bizonygatassal vagy az interneten talalt akarmilyen statisztikai szarsaggal. 10 eve csinalom ezt egyetlen baleset nelkul ugyhogy mindenki valassza azt az utat amelyik neki megfelelo biztonsagi szempontbol.

Ugyanazt a markat hasznalom mindig es bevallt.

En leirtam a tapasztalatom fuggetlenul, hogy ki ert vele egyet es ki nem ez nem arrol szol, hogy barkit is meggyozzek hogy az en praktikam milyen faxa. Nekem bevallt modszer tehat hasznalom, mindenki mas szabad akaratabol azt csinal amit akar.

2020. nov. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!