Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha körfogalom első kijáratán...

Ha körfogalom első kijáratán hajtasz ki, miért nem indexelsz?

Figyelt kérdés

Persze a kérdés nem a szabályt betartóknak szól.


Azoknak, akik nagy sebességgel közelítik meg a körforgalmat, majd csak a már kihajtáskor teszik ki az indexet...



#tahóindex
2020. okt. 28. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Az is kérdés, hogy jön-e valaki a következő behajtón vagy vannak-e mögöttem. Ha nincs senki, akkor én nem szoktam indexelni, mert nincs kinek.
2020. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Délután 4 óra, és ilyenek miatt áll a behajtó sáv.
2020. okt. 28. 08:17
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, nem tudsz olvasni? Próbáld meg értelmezni az előző válaszoló mondatát: " Ha nincs senki, akkor én nem szoktam indexelni, mert nincs kinek."


Amúgy a berhajtó sáv tényleg áll. Ez a szokása, aszfaltból, betonból, sóderből készült. A járművek szoktak mozogni rajta.

2020. okt. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Eleve aki nagy sebességgel száguld be a körforgalomba, az a típus, aki törtet az úton, és nem foglalkozik másokkal. Az a csoda, ha utólag indexel.


Ha én az első kihajtón megyek ki, akkor még a körforgalom előtt indexelek, hogy lássák, mehetnek.

2020. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legújabb dili. Bizonyos esetekeben nagyon zavaró.

- Éppen tegnap akartam kihajtani a főútra, s a körfogalomból kijövő autók egy része csak miután kijött, tette ki az indexet balra. Kis hijján kihajtottam az első elé, de észrevettem, hogy ez ugyan balra indexel, de nem lassít, hanem gyorsít.

2020. okt. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én indexelek.....
2020. okt. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokan a második, harmadik, stb. kijáratnál sem indexelnek. Te meg várhatod, gyakran teljesen feleslegesen állóra fékezve, hogy vajon merre fog menni. Sokan úgy vezetnek, hogy magasról lekakilják a másikat.
2020. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Én azt imádom, hogy befelé indexel, nem mintha sok esélye lenne bármerre másfelé menni, de amikor a 3. Kijáraton kimegy előtte nem képes kitenni, és akkor ott kell figyelni, hogy na vajon most mire gondol, merre szándékozik menni ő kegyelme.
2020. okt. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a kedvencem, mikor még bent sincs a körforgalomban, de már kilóméterekkel előtte indexel jobbra. Na meg mikor kint felejti az indexet, aztán mégsem hajt ki.
2020. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as, sokáig kötelező volt behajtáskor is indexelni, ez aránylag sokaknál még mindig be van rögzülve. Én speciel a körforgalomban van, hogy indexelek balra fékkészenlétben mellett, ha úgy érzem, az adott behajtón túl gyorsan érkezik valaki vagy ha láthatóan egy ritka irányt használok (pl. megfordulok a körforgalmat használva és tök poros a körforgalom úttestje egy rövid szakaszon, azaz a túlságosan rutinból vezetők nem is nagyon számítanak onnan érkező járműre ).
2020. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!