Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen autót...

Szerintetek milyen autót érdemes első autónak venni 500E ft alatt?

Figyelt kérdés
Elsősorban megbízható autóra gondolok, aminek alacsonyabb a fenntartása és nem kell havonta szervízbe járni vele. És azért ne egy multipla legyen.😂👌 A válaszokat köszönöm!

2020. okt. 24. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Talán egy benzines Toyota Corolla, vagy Avensis.
2020. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Toyota

Honda

Nissan

8 szelepes Astrák

2020. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 D. Brasco ***** válasza:
Clio punto corsa twingo meg tarsai
2020. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Barnabas333 ***** válasza:
Opel Corsa, Suzuki wagon. Chevrolet is jó de azok inkább 600körül mozognak...
2020. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még lehet rakok félre egy kicsit, de első autónak nem merek "komolyabbat" venni.
2020. okt. 24. 23:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Suzuki Swift, lehetőleg az 1.3-as motorral.


Jó még:


F Astra-bár én az 1.4-es 8 szelepeset elfelejteném, nagyon lomha


G Astra-1.4 16 szelepessel nem jársz rosszul, csak az olajfogyasztásra figyelj, EcoTec szereti az olajat


B Corsa- nem ismerem, de A-ból B-be elvisz, rohadásra figyelj nagyon


Kettes Punto


Suzuki WagonR+ -ilyenünk van, a váltó állapotára kifejezetten figyelj (gyárilag nem túl jó), ha olyan, mintha levest kevergetnél, inkább hagyd ott- az a váltó csak rosszabb lesz... Egyébként nem problémás autó, csak kicsit magas, erősebb szélnél imbolyoghat az úton


És még pár típus, amire ránéznék, csak nem ismerem őket részletesebben: Renault Clio, Peugeot 205/206, Peugeot 305, Golf 2/3 (előbbi már nagyon öreg), Fiat Panda (akár a "kocka" Panda is jó). Hirtelen így ezek jutnak eszembe.

2020. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a Toyotát.

A Suzuki sem rossz, annak a társadalmi megítélésével van gond és kezdő sofőrként gondolom te is bizonytalankodsz majd. Ez neked lesz esetleg kellemetlen, hogy rendszeresen letolnak az útról. Az Opellel, Franciákkal meg több gond van, mint egy Japánnal.

2020. okt. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


Na ja, tudom milyen érzés Suzukit vezetni. Már van vezetési rutinom, nagyon pofátlannak és határozottnak kell lenni, hogy ne toljanak le az útról, vbe tudj sorolni, ne "vegyék el" az elsőbbségedet stb, de egyébként az átlag magyar (szegény) embernek a világ legjobb autója.


Sok van belőle, olcsó az alkatrész, az 1.3 motor az autó tömegéhez képest erős, alacsonyabb fordulaton is van elég nyomatéka, és nem is fogyaszt sokat.


Ehhez képest még nagyanyám leharcolt G Astrájával közlekedve is jobban állnak hozzám az utakon, mintha -az amúgy fiatalabb- Suzival járnék. Viszont az meg gyárilag eszi az olajat.


Én fél millióból ennek ellenére inkább 1.4 16 szelepes G Astrát vennék, pont a fentebbi okok miatt.


#6

2020. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja, és azt is fontos megemlíteni, hogy Suzival k* egyszerű parkolni. A G Astra oktatóautó után meglepően könnyű volt kezelni.


De lehet, hogy egy kezdő sofőrnek inkább érdemes többet szöszmötölni a parkolással, minthogy azonnal becsöppenjen a balkáni közlekedés legalárendeltebb pozíciójába, ergo mindig le akarják tolni, csak mert Suzukis.


Szomorú, hogy ez szempont, de ez Magyarország.


#6,8

2020. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Így van (sajnos) Ezért lenne jobb ha nem Suzukit venne. Én régóta vezetek, elég dinamikusan, Audim volt, meg Octaviám, de volt egy Swift a családban, amikor azzal mentem, szinte mindig volt valami letolós hülye.

2020. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!