Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örököltem egy veterán autót...?

Örököltem egy veterán autót...?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos úgy alakult,hogy öröklés miatt hozzám került egy 1988-as keleti veterán autó.

Mivel az autó számomra fontos, mindenképpen szeretném megtartani.

A probléma csak az, hogy...bár van saját autóm.. nem biztos,hogy annyira értek is hozzájuk, hogy képes legyek mindenre odafigyelve karban tartani a kocsit. Az autóról tudni kell,hogy egy garázsban tartott,rozsdamentes,érvényes műszakis járgány,jó állapotban. Én mindenképpen szeretném megóvni a továbbiakban is. Véleményem szerint az nem tesz jót neki,ha évekig mozgás nélkül áll a garázsban, így alkalom adtán menni kell vele. Viszont ez azt eredményezni,hogy karban is kell tartani. A kérdésem az lenne,hogy én,hozzá nem profin értőként hogyan tudok a lehető legtöbbet megtenni,mire tudok odafigyelni,mire kell odafigyelnem? Egy skodáról van szó.

Köszönöm..


2020. okt. 29. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb ellenség a korrózió, veteránozók , ha tehetik, azoktól a körülményektől óvják az autót, ami a rozsdásodást gyorsítaná.

Nedves időszakokban száraz garázsban áll az autó, amikor jók a körülmények (száraz, napos idő) alkalmanként megjáratják, esetleg elviszik találkozókra.

Mindezek mellett le van alvázvédőzve, mielőtt még a rozsda megjelenne (nem a rozsdára kenik rá a védő réteget)

2020. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ és a segítséget! Akkor egy alváz és üregvédelem mindenképpen kellene!

Na és abban az esetben mi van,ha mégsem sikerül megoldani az autó garázsban tárolását? Egy kint álló autót is meg tud védeni az alvázvédelem? Télen-esőben meg amikor nem használja az ember,ponyva alatt van? Az sem ér sokat szerintem,el sem tudom képzelni.

2020. okt. 29. 13:04
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel OT rendszámról nem írtál, ezért gondolom nincs muzeálisnak minősítve, makulátlan állapotban.

Használatban volt ezidáig? Akkor volt szerelője is gondolom.


Ha jó műszaki állapotban van, és időnként tényleg megjáratod üzemi hőmérsékleten (mindent megdolgoztatva), és továbbra is van hely neki a garázsban, akkor szerintem nem kér sokat.


A nem sok is relatív, mert ha csak áll, arra is költeni kell.

2020. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egy kint álló autót is meg tud védeni az alvázvédelem? Télen-esőben meg amikor nem használja az ember,ponyva alatt van? Az sem ér sokat szerintem,el sem tudom képzelni."


A rozsdásodást csak lassítani tudod. Ponyva inkább nap ellen jó, nyáron.

Ha eddig viszonylag megóvták, és nem tudsz neki helyet biztosítani, szerintem lehet jobb megválni tőle.

2020. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban óvott veterán autót nem tartanak a szabad ég alatt, ponyva alatt pedig pláne nem, az itthoni időjárási körülmények között a ponyva inkább ártalmas.

Abba nem mennék bele, hogy OT-s rendszámú, valódi veteránról van szó, vagy csak egy eddig megóvott darab, amikor gyártották, még sokkal fejletlenebb volt a gyári korrózió gátlás, ezeknek az öreg autóknak már a harmat is tud ártani, ha a tartós megőrzés a cél, akkor bizony kell neki a garázs, és még úgy is foglalkozós lesz.

El kell dönteni, hogy megtartod, vagy eladod... ha nincs garázs, inkább add el.

2020. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Először nézesd át olyannal aki ehhez ért.

Mert lehet azért olyan hogy régen meglett csinánálva az alváz védelme.

Egy jó szellős száraz garázs az jó neki.

De a ponyvát azt felejtsd el össze rohad alatta, attól már a szabad ég alatt is jobb ha áll.

2020. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ez a kérdés mintha régebben is volt.
2020. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Örököltem egy veterán autót...?"

Ezt neked kell tudni, hogy örököltél-e.


Komolyra fordítva: nálunk is van egy 1978-as autó. Nem OT-s, de restaurálási alapnak kitűnő lesz. Végig egy tulaj nevén, valószínű én fogom majd valamikor megörökölni. 42 év alatt 69e km-t futott, tehát nincs agyonhasználva. Ősztől tavaszig ki se volt hozva a garázsból.

Sok gond egyébként nincs vele. Jó ha néha átmozgatod, át tud szellőzni a karosszéria, feltöltődik az akksi, a kerekek sem mindig ugyanott állnak. De ezt ne úgy képzeld el, hogy napi szinten kötelező járni vele. Jó időben ha havi egy-két alkalommal mész vele 10-20 km-t, átmelegszik a motor, kiszellőzik a kipufogóból a kondenzvíz, az már bőven elég. Mivel keveset van használva sok minden nem kopik el rajta. Tényleg nincs vele sok gond. Két évente műszaki, kb ennyi. Tankolni csak prémiumot tankolj, az jobban eláll, kevesebb az etanol tartalma! De ezeket gondolom tudod te is...

2020. okt. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a sok segítséget!

Elgondolkodtam rajta, hogy garázs nélkül tényleg meg kellene válni tőle, de örökség és sok minden köt hozzá.

Amit most így gyorsan és hirtelen kitaláltam,az a ház oldalához rögzített nyílt garázs,azaz tető. Alacsonyan leeresztve,az oldala-hátulja akár OBS lappal,vagy valamivel lefedve. Így minden feltétel adott,amit írtatok. Megóvja a hótól-esőtől,viszont kap megfelelő szellőzést is. Hirtelen ez jutott az eszembe...Na de addig?

Nagyon gyilkos a ponyva? Az ilyen különleges takaró is,vagy ez sem jó semmire? Ez elvileg nem fagy rá,stb.. [link]

Tényleg köszönöm a sok segítséget!

2020. okt. 29. 17:14
 10/16 A kérdező kommentje:
Pont télire nem tudom megoldani az elrakását...vagy béreljek garázst?
2020. okt. 29. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!