Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Örököltem egy veterán autót...?

Örököltem egy veterán autót...?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos úgy alakult,hogy öröklés miatt hozzám került egy 1988-as keleti veterán autó.

Mivel az autó számomra fontos, mindenképpen szeretném megtartani.

A probléma csak az, hogy...bár van saját autóm.. nem biztos,hogy annyira értek is hozzájuk, hogy képes legyek mindenre odafigyelve karban tartani a kocsit. Az autóról tudni kell,hogy egy garázsban tartott,rozsdamentes,érvényes műszakis járgány,jó állapotban. Én mindenképpen szeretném megóvni a továbbiakban is. Véleményem szerint az nem tesz jót neki,ha évekig mozgás nélkül áll a garázsban, így alkalom adtán menni kell vele. Viszont ez azt eredményezni,hogy karban is kell tartani. A kérdésem az lenne,hogy én,hozzá nem profin értőként hogyan tudok a lehető legtöbbet megtenni,mire tudok odafigyelni,mire kell odafigyelnem? Egy skodáról van szó.

Köszönöm..


2020. okt. 29. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Na az a ponyva az ami csak árt neki, plusz még dörzsölöd is a festéket, lakkot rajta. Akkor csinálj neki egy fél tetőt hogy a hó ne essen rá és már elég neki. A szél meg járjon alatta és körbe is az kimondottan jó neki.
2020. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha ráfagy az régen rossz.

Vizes, nedves, poros, koszos autóra tilos rárakni! Nekem viszonylag fiatal autóm volt fél évig ponyva alatt, amíg nem volt garázs. De nem napi futkosós autó volt. Hanem hétvégén mosás, utána 220 km autópálya, ami alatt bőven ki tudott száradni, majd 4 nap pihi a ponyva alatt.

Semmi baja nem lett. Se nem rohadt szét, se nem lett karcos. Pedig ilyen szempontból nagyon kényes vagyok az autóimra. Mindig kézzel mosom, hogy még csak hajszálkarc se legyen a lakkon és rendszeresen waxolom is őket, nem teszkós olcsó kommersz szerekkel.

Szóval egy kis odafigyeléssel ha nincs más megoldás, használható. Annak az 1988-as autónak feltelezem nem makulátlan újszerű még a lakkja, hanem talán már kicsit fakult, mattult lehet a bő 3 évtized alatt.

2020. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, már mattult az autó. Ezzel át tudnám vészelni a telet? Szellőzőnyílások találhatóak rajta ,hogy a nedvesség távozását segítség,ezt írják. [link]

2020. okt. 29. 22:35
 14/16 anonim ***** válasza:
46%
Inkább tartanám a szabad ég alatt, mint ponyvával takarva, de hosszú távon csak a garázs a megoldás.
2020. okt. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyet értek,de ezen a télen sajnos még nem tudom kivitelezni! Attól tartok, hogy mivel eddig nem indult meg a rozsdásodás, nagyon veszélyeztetném és egyből rohadásnak indulna. Erre keresek valami ideiglenes megoldást,eddig ez a szellőzös ponyva tűnik a legjobbnak.
2020. okt. 29. 22:48
 16/16 anonim ***** válasza:

Jégeső elleni télre?! Minek? nem ismerem ezt a fajtét, de nem kell feltétlenül ilyen drága. Kezdetben én is azt hittem, hogy a drága az biztos jobb, többet tud. Hát nagyon nem! Az első eső után vittem is vissza a boltba. Végül az egyik legolcsóbb áruházi típus vált be.

Még annyit hogy ne hagyd rajta folyamatosan. Heti egyszer vedd le jó időben, járasd meg az autót, had szellőzzön át! Ekkor a lepontozók álláspontjával ellentétben semmi baja nem lesz. Vizes koszos autóra ha ráhúzod és hónapokig dunsztolod alatta az tényleg nem jó. De egy kis odafigyeléssel a fentieket betartva semmi baja nem lesz, tapasztalatból írom.

2020. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!