Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autós szakik, túlsúlyosként...

Autós szakik, túlsúlyosként milyen autót válasszak első autónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos extrém túlsúlyos (150kg) vagyok, és az élet úgy hozza hamarosan, hogy autóval kell közlekednem. 8 évvel ezelőtt szereztem jogosítványt, akkor még jóval "vékonyabbb" voltam, azóta nem szereztem vezetési rutint. Az a tervem, hogy mindenképpen szakoktatóval szeretném a gyakorlati vezetést újrakezdeni, lehetőleg olyan típussal amit a későbbiekben majd vásárolni fogok. Az autót elsősorban munkába járásra használnám (12km-re van a munkahelyem), évente pár alkalommal 500km-es távok, rokonok látogatása, kirándulások. Évi 10-12 ezer km-el számolok nagyjából. Benzinest szeretnék és olyan autót ami 5-10évig még megbízhatóan elmegy alattam. Jövőre szeretnénk párommal gyermeket vállalni, tehát mindenképpen 5 ajtósat szeretnék és olyat amiben elől amennyire lehet kényelmesen és biztonságosan elférek. Nálam a szélesség a gond, és nem a magasság (178 cm). A keret 1,5 m Ft környéke lenne.

Amiket eddig nézegettem Ford C-max, Opel Meriva, Toyota Verso, Toyota Corolla Verso,Citroen C4 Picasso. már kicsit kétségbeesve a nagyobb hely miatt a "dobozos" irányba is gondolkodtam, Citroen Berlingo, P. Partner, stb..

Ha van ötletetek minden választ szívesen fogadok és köszönök.

Igen, tudom, fogynom kell... és fogyni is fogok, de addig is meg kell oldanom az életem.

Köszönöm aki elolvasta és válaszol.



2020. nov. 7. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy hasonló súlyú ismerősömnek Citroen C5-öse van és nagyon szereti.
2020. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Volt egy kollegám aki hasonló paraméterekkel ezres swifttel jár :D Ha család is perspektíva, akkor Ford Galaxyt ajánlom még a fent említettek mellett.
2020. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kilók önmagában nem sokat mondanak. Én 180 cm vagyok és ehhez 130-138 kiló között mozgok. Tehát bőven túlsúlyos vagyok, de nem érzem, hoyg ez a vezetésben bármilyen módon korlátozna.

Nyilván egy kispolszki méretű autóban hülyén festenék, de egy közepes méretű autóban, pl Astrában teljesen jól elférek. Hosszú távon sem kényelmetlen. Munkahelyemen is vezetek sokféle céges autót, személyautóktól a furgonokig. Nem érzem, hoyg a súlyom, méretem bármelyikben is korlátozna.

2020. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó felé nézelődsz, valami egyterű vagy egy jól megemelt autó a legjobb neked is.

Amelyik lapos abba csak beesni lehet, a kiszállás meg kész kinlódás.

Akár valami SUV is jó lehet neked, de nézgelődj és próbáld ki mindet aztán majd meglátod melyik a jó neked.

2020. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én 161-2 kg vagyok. 9 éve vagyok kamion sofőr, azóta híztam 75 kilót. Ezidő alatt 2x váltottam autót. Amikor 24 évesen kezdtem akkor egy Peugeot 206-osom volt, ezt talán 2 évre rá adtam el. Már akkor is kövérebb voltam, de nem ezért adtam el, hanem mert jött az első gyerek. Akkor Golfot vettem. Az sokáig húzta. De tavaly kellett másikat vennem, mert már elég szűk volt nekem. Az én tapasztalatom az, hogy a felső középkategóriás nagyobb autókban igazából elfér egy ekkora ember is mint én, de a ki és beszállás nehézkes mert kicsi az ajtó és alacsonyan van. Én is a Galaxyt javaslom. Én egy 2006-os, még modellváltás előtti példányt nyüstölök. Tágas és kényelmes, nem kell kászálódni belőle. Én magasabb is vagyok a 187 centimmel, úgyhogy belmagasság is remek. Gyerekek is kényelmesen elférnek hátul, még akkor is ha hátrébb kell tolnom az űlést a vasárnapi ebéd után.

Én meg vagyok elégedve az autóval.

2020. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen magasabb építésű kocsi, amiben nem kell túl mélyre ülni.

Amúgy meg fogyni kell, mert az ennyire durva túlsúly tönkrecseszi az izületeidet.

100 kg környékét azért célozd meg.

2020. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!