Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nem önkiszolgáló benzinkutak...

A nem önkiszolgáló benzinkutaknál a kutasoknak kell borravalót adni? Ilyenkor ott szoktatok a kocsi mellett maradni, amíg befejezi a tankolást?

Figyelt kérdés
Engem baromira irritálnak az olyan helyek, ahol meg se kérdezik, hogy segíthetnek-e (természetesen nem, az én kocsim, az én dolgom és nem fogok ezért borravalót adni főleg ha esetleg kamuznak is vele) hanem már azzal kezdik, hogy mit tölthetek. Ilyenkor nem gáz, ha ott maradok és ellenőrzöm, hogy végig mit csinál vagy ilyenkor illik egyből bemenni a pénztárhoz és mondani, hogy a kolléga épp tölt az 1-esnél? Mi a protokoll ezeknél a helyeknél? Ti hogy szoktatok viselkedni? Mindezt azért kérdezem, mert elég alamuszi befolyásolható és teszetosza alak vagyok és szeretnék végre mindenben a sarkamra állni többek között tankolásnál is.

2020. nov. 8. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Van "nem önkiszolgáló" benzinkút?


Amúgy közlöd, hogy "megoldom magamnak" és ennyi.

2020. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű: köszönök, ha jön felém, és annyit mondok: köszi megoldom magamnak.
2020. nov. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nem önkiszolgáló ktaknál te egyáltalán nem tankolhatsz, ez nem döntés kérdése.

Borravalót adhatsz, de ha nem, akkor sincs semmi gond.

Elvétve akadnak ilyen, nem hálózat részeként működő töltőállomások.

2020. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"A nem önkiszolgáló ktaknál te egyáltalán nem tankolhatsz, ez nem döntés kérdése."


És ezt mégis mire fel? -_- Milyen okból lehet megtiltani? És az ilyen típusú kutakat hol szokták jelezni?

2020. nov. 8. 19:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem önkiszolgáló kútnál hozzá sem érthetsz semmihez..ennek ellenére légy kedves, csinálj úgy mintha finom ember lennél. Sokkal jobb mindenkinek, hidd el. Pláne ha kedvesen adsz egy kétszázast, akkora kutas is jobban érzi magát. Ne feledd, ő csak egy alkalmazott, úgy mint te a munkahelyeden.


Hitesd el vele, hogymjó ember vagy. A kétszáz forintos kiadást majdcsak feldolgozod.

2020. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5: De hol szokták jelezni, hogy nem önkiszolgáló? A kút oldalán vagy a behajtónál? Honnan tudom, hogy az a hely nem önkiszolgáló vagy csak a kutas baromi kedves.
2020. nov. 8. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem önkiszolgáló pl. az autógáz tankolása, de ugyanannál a kútnál a "normál" oszlopok bizony önkiszolgálók. A lehetőségeket pedig már leírták előttem.
2020. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Miazisten van ezzel a sok kutas kérdéssel?
2020. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben valószínűleg kint van egy tábla, hogy "a kút nem önkiszolgáló, kérje a személyzet segítségét" vagy valami hasonló.

Amúgy én is még csak autógáznál találkoztam ilyennel.

2020. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Onnan tudhatod, hogy nem önkiszolgáló, hogy nem ismert hálózat része, végtelenül egyszerű, rendszerint csak egy-két oszlop van, és kinézetre is eltérnek a megszokottól.
2020. nov. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!