Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is irreálisan...

Szerintetek is irreálisan sokat költöttem erre az autóra?

Figyelt kérdés
Direkt egy egyszerű autót választottam 2 éve,hogy ne kelljen sokat költeni rá. Ford focus 1,6 2004 232ekm magyar autó,szervizkönyves. Vittem magammal autószerelőt,aki jónak tartotta,ezért megvettem. Fél évig semmi,utána jöttek elő a gondok és utána pár havonta mindig valami.A lista árral:hűtőcsere 38e,axiálcsukló 2gömfej gyertyák 42e, akksi17e, önindító felújítás motortartó bak 40e, 4 téligumi vétel68e,közbe megjelent pár rozsdapötty több helyen ezek javítása fényezés 82e, bal komplett féltengely csere elsőféktárcsák betétek cseréje hosszbordásszíj+feszítő csere kuplungcsere 153e. Ez összesen 440e ft 2 év 31ekm alatt. Ez már nagyon irritál,mi jöhet még...
2020. nov. 16. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem kevés, de nem fiatal az autó. A rozsda tulajdonképpen már természetes, ha kint állt az autó. Az akksi sem örökéletű.
2020. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészesen sok. 16 éves sokadik tulajos használt kocsira már kell költeni.

Amiket felsorolsz, nagyrészt kopó lakatrészek. Természetes, hogy elkopnak és idővel cserélni kell. Vigasztaljon az, hogy ezek már ki vannak cserélve, jó ideig legalább ezekhez nem kell nyúlni.

2020. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
En a 2 eves, 2004es mazdamra eddig egy 30e ftos lamdaszonda cseret koltottem, a kotelezo olajcseren kivul. Szoval igen, sok.
2020. nov. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy 200 ezer +-os 16 éves autónál szerintem ez az átlag. Van pár mázlista, aki kifog jobbat, de nem az a jellemző.


Most ha azt vesszük ez kevesebb mint havi 20 ezer.

2020. nov. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy elsőre nem tudom mi indokolta a hűtőcserét a többi teljesen normális.

Nem részletezném tételesen, de mindegyik olyan, hogy vagy látnia kellett a szerelőnek, hogy csereérett lassan vagy ilyen futásnál simán benne van a pakliban.

2020. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez természetes. A hűtő, akku, kivételével mind kopó alkatrész. A féltengelynek, kuplungnak bírnia kellene még, attól függ milyen utakon használták.

Árban nem sok, sőt elég olcsó volt. Nekem 80.000 lenne a hűtő, gömbfejek 90.000, Akku 45.000, önindító felújítás 30.000 csak az alkatrész. 90.000 volt a 4 gumi. Első fék tárcsák+betétek 58.000. Ezek még a közepes árfekvésű alkatrészek hozzá. 3 évvel idősebb, mint a Ford, több mint dupla ennyi km van benne (476.000).


Ez a Focus egy olcsón fenntartású autó, nincs ezzel semmi gond.

2020. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem költöttél irreálisan sokat rá.

Mert azt azért tudni kell hogy az öreg autók ilyenek, és még ilyenebbek lesznek.

2020. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Javarészt kopó alkatrészek lettek cserélve amik ennyi idős autónál már elszoktak kopni. Az hogy ennyibe fájt az sajnos ezzel jár, ilyen drágaság van. Egy tizenéves használt autónál már kell számítani ilyen jellegű hibákra. Az hogy a vásárlás előtt jónak találtátok, és utána sem volt vele egy ideig probléma az simán belefér. Ilyenkor már szinte bármi is megadhatja magát. A hűtőcsere nem értem miért kellett, gondolom vagy lyukas volt de annak oka van miért lyukad ki mert magától egy ennyi idősnek még nem lenne szabad lyukadnia. De igazából egy ennyi idős autónál már ezekre számítani kell most ugye elég sok minden cserélve lett így egy darabig remélhetőleg nem lesz vele gond.

A rozsda is már előfordulhat egy ilyen autónál, ezekre érdemes figyelni.

2020. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes.Én egy év és 6000km használat alatt költöttem ennyit a 2008 as gsi-re.
2020. nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez semmi. Ez az autó a végét járja és ennyiből megusztad, szerintem tökéletes
2020. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!