Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri új autót vásárolni?

Megéri új autót vásárolni?

Figyelt kérdés

Édesapám anno 2005-ben vásárolt szalonból egy új Opel H Astrát, és a mai napig azzal közlekedik. Immáron 15 éve. Nem mondom, hogy nem költött rá azóta, hiszen az elektronikával és a fékrendszerrel is voltak gondok, de pár tízezerből ezeket megoldotta, azon kívül pedig csak a kötelező szerviz és az üzemanyag volt, ami kérte a pénztárcát időközönként. Az autó a mai napig annyira kis patika, hogy még szerintem hosszú-hosszú évekig nem kell cserélni. Jelenleg 240000 km-nél jár.

Én nemrég költöztem össze barátnőmmel, és szükségünk lenne egy autóra. Ha most veszek egy új autót a 4-5 milliós árkategóriában, akkor az elkísér hosszú évekig, mint édesapámat az Astra, vagy a mostani új autókkal már nem lehet 20 évre tervezni?

Könyvelő vagyok, nem műszaki ember, úgyhogy bocsánat, ha valahol pontatlanul fogalmaztam.



2020. nov. 17. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hosszú távra megéri új autót venni. Az elején komoly összeget ki kell csengetni, de jó ideig nem (illetve minimálisan) kell szervizre költeni. További előny, hogy valamennyire korszerű, és valószínűleg sokáig megbízható is lesz. Hogy 20 évig elmegy-e nagyobb javítás nélkül, azt sohasem lehet tudni. Ha nem mész vele sokat, akkor van rá esély.
2020. nov. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Így évekig lesz egy megbízható autód.
2020. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Morzsi007 ***** válasza:
Mindenki más. Egy idő után megunja az autóját az ember, nyilván célnak megfelel úgy is. Én inkább használtautót vettem 4M Ft-ért egy középkategóriásat. Egy autót sosem éri megvenni, mert buksz rajta mindenképp, max egyiken kevésbé, mint a másikon. Esetleg a helyedben nézegetnék 1-2 éves autót, azok már olcsóbbak, mint az újak, de mégsem agyon használtak, de a Te anyagi helyzeteden múlik, hogy megéri-e újat venni. Egyébként elkísérhet hosszú évekig egy új autó, használattól meg karbantartástól függ legtöbb esetben. Nem árt egy megbízható típust választani.
2020. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nagy veszteség egy új autó, de ha jól keresel, akkor megéri. Lesz egy megbízható társad, amiben bízhatsz évekig és előre lehet tudni a költségeit. Szerintem ez csak akkor éri meg, ha kézben van ez az összeg(tehát nem hitelből) és viszonylag jól keresel. Ha jót akarsz magadnak, megbízható típust választasz, nem egy Opelt...
2020. nov. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Arra számíts hogy egy új autó nagy veszteség mert amint elhagyod a szalont már fél millióval kevesebbet fog érni, néhány ezer km után már 1-1,5 millióval fog csökkenni az értéke. Ez ilyen dolog. Nyilván a kötelező szervizeket be kell tartani a garancia miatt, olajcsere, meg hasonlók, de az tény hogy évekig nem lesz vele problémád. Persze vigyázni is kell rá azt 100% osan úgysem fogod tudni megtenni mert elég egy barom aki meghúzza vagy akármit csinál vele, ezek kivédhetetlen dolgok. Ha már olyan 3-4 éves az autó akkor érdemes alvázvédőzni, meg esetleges kopásokat kijavítani és ennyi. A kopó alkatrészek is addigra kezdenek elfáradni azokat cserélni kell ha probléma van már vele, de ha tényleg szépen használod akkor hosszú évekig nem lesz vele gondod. Persze érdemes olyan modellt választani én szerintem amit már gyártanak jó néhány éve, mert az első 1-2 évben gyártott autóknak még bőven vannak típushibái, amiket a további gyártások során már kijavítanak. Tehát ha már az autót gyártják 4-5 éve akkor érdemes abba gondolkodni mert akkor egyes konstrukciós hibák már nem lesznek jelen.
2020. nov. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint csak én vagyok ilyen peches... Szintén 2005-ös H Astrámat cseréltem le 2018-ban egy új K Astrára. Eredetileg ezzel is 10-13 évre terveztem volna, ezért vettem új autót. Nem szokásom pár évente cserélgetni a kocsikat. Valahogy nincs erre ingerenciám. Az új természetesen még garanciális, de a két év alatt sokkal többet hordtam garanciális javításokra, mint a másikkal kellett összesen.

Én megbántam a cserét, de visszacsinálni már nem lehet. Erről ahogy lejár a garancia, azonnal megy a piacra, ez nem kérdés. Nem szeretnék saját zsebből milliókat költeni rá.

Hogy utána másik új autó lesz, vagy használt, még nem tudom...

2020. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

A 2005-ös új autóknál sem lehetett már 20 évvel számolni. Apád autója jó, mert folyamatosan költ rá. Minden autó így működik.

Új autót én egyszer vásároltam, még egyszer csak akkor fogok, ha az árának sokszorosával rendelkezek. A vételár mellett rejtett költségek vannak, amikre nem gondolnál (pl: casco, téli gumiszet, gumitálca).

A legjobb döntés 2-5 éves autót venni. Ezeken még minden rendben van. Illetve ugyanabból az árból egy kategóriával jobbat vehetsz.

2020. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van ahogy a 7-es mondja. 5 éves autót vettem. Újkori ára 5,5 millió volt. 1,8 millióért sikerült megvenni 120 ezer km-el.

5 éve van meg és csak a kötelező dolgokat költöttem rá, vezérlés, fékek, olajcserék, szűrők stb.

Szerintem az 5 év alatt nem ment el rá 400 ezernél több.

2020. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A vételár mellett rejtett költségek vannak, amikre nem gondolnál (pl: casco, téli gumiszet, gumitálca)."


Na de ezeket használt kocsinál nem veszed meg ugyanúgy? Amúgy amiket felsorolsz egyiket sem kötelező megvenni. Téli gumiszett az, amin szerintem nem érdemes spórolni. Casco most 2 éves autómhoz nincs. Gumitálca soha nem is volt, nem hiányzik.

2020. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Új autó annak éri meg aki sokat megy és/vagy munkájához is kell.

Munkatársam megy évi 30-35 ezret. Kb 4 évesen szokta eladni az autóit de addig általában nincs vele baja. Neki így megéri, hogy évi 700 ezret bukik rajta de megbízható garanciás autója van.

2020. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!