Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri új autót vásárolni?

Megéri új autót vásárolni?

Figyelt kérdés

Édesapám anno 2005-ben vásárolt szalonból egy új Opel H Astrát, és a mai napig azzal közlekedik. Immáron 15 éve. Nem mondom, hogy nem költött rá azóta, hiszen az elektronikával és a fékrendszerrel is voltak gondok, de pár tízezerből ezeket megoldotta, azon kívül pedig csak a kötelező szerviz és az üzemanyag volt, ami kérte a pénztárcát időközönként. Az autó a mai napig annyira kis patika, hogy még szerintem hosszú-hosszú évekig nem kell cserélni. Jelenleg 240000 km-nél jár.

Én nemrég költöztem össze barátnőmmel, és szükségünk lenne egy autóra. Ha most veszek egy új autót a 4-5 milliós árkategóriában, akkor az elkísér hosszú évekig, mint édesapámat az Astra, vagy a mostani új autókkal már nem lehet 20 évre tervezni?

Könyvelő vagyok, nem műszaki ember, úgyhogy bocsánat, ha valahol pontatlanul fogalmaztam.



2020. nov. 17. 15:32
1 2
 11/11 veterán vas ***** válasza:

#10!

"új autót annak éri meg, aki sokat megy...."

2006-ban vettem egy III. generációs swiftet.

Most 160e.km. van benne, és eladható 800e-ért.

Vagyis a te számításod alapján, kb. évi 130 ezer sem lenne a "bukás", ha most eladnám.

(megjegyzem, sose jutott volna eszembe így számolni)

És képzeld, ez is megbízható.

Akkor??? ;)

2020. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!