Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátrány, ha nő léttemre nem...

Hátrány, ha nő léttemre nem akarok jogsit?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, egyenlőre így érzem. Ez hátrány?


Sétálni meg biciklizni szeretek, ha muszáj, akkor tömegközlekedés.



2020. nov. 19. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
Hatalmas élményfaktor tud lenni a vezetés. Az a baj, hogy ma egy átlag ember sosem ült még igazán jó vezetési élményt adó autóban, így nem tudja elképzelni hogy milyen is az. Én is úgy voltam ezzel a jogsi témával, hogy nem kell az nekem. 3 kilométerre jártam be dolgozni, biciklivel illetve gyalog hamarabb odaértem mint ha autóval mentem volna. Bolt is útba esett, meg igazából minden más is. Akkor határoztam el hogy nekem is kellene jogsi, mikor beültem az egyik barátom mellé az épített pályaautójába. Előtte is ültem sokat autóban, főleg míg a szüleimmel éltem, de azok az autók csak ilyen utcai vackok voltak, nagyon messze voltak jótól. Szóval ha teheted szerintem próbálj ki egy komoly autót, ha amúgy nem ellenkezel a járművektől (és csak azért nem csinálsz jogsit mert nincs rá szükséged) akkor szinte biztos hogy meg fog neked is tetszeni.
2020. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hátrány.
2020. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
3%

Kérdező, hol írtam, hogy ez az első kérdés?

Ne forgasd már ki ilyen gyerekes módon.


Autóbolond vagyok, és olyan helyen akarok lakni, ahol nem feltétlenül a legjobb a tömegközlekedés (agglomeráció, természetközeli területek), emellett ha még jogsija sincs, akkor az teljes érdektelenség olyan irányban, ami nekem fontos, tehát teljesen más az érdeklődési körünk. Aztán feladnék egy olyan magas labdát, amit nem győzöl majd lecsapni. Halad a karrierem, lassan eljutok a cégautós szintre. Nem hátrány, ha a másikban is vannak ambíciók szakmai területen. Már csak anyagi megfontolásokból is.


#8

2020. nov. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
Én teljes mértékben így éreztem, mint te, egészen 26 éves koromig, vagyis idén tavaszig. A hátam közepére sem kívántam az egészet, sok a barom az utakon, féltem és egyébként is, férjem vitt mindenhova. Aztán tavasszal elszántam magam, mert belegondoltam, hogyha lesz gyerekünk, sokkal mobilabb leszek, meg úgy egyébként is. Szóval megcsináltam és tényleg nem értem, eddig miért küzdöttem ellene. Vagyis értem, csak na. Jó egyedül elmenni bárhova úgy, hogy nem kell mástól függnöm, illetve bármi van, tudok bárkit vinni.
2020. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 veterán vas ***** válasza:
57%

#11!

Odáig rendben, hogy ha valaki élvezi az autózást, akkor nagy élményt tud szerezni önmagának(sőt, ha olyan az utasa, akkor még annak is)

Na de itt van az emberünk, aki eddig nem akart vezetni, nem is tud, és te beültetnéd egy (versenyre)épített autóba?

El sem tudna indulni, így azonnal borítékolható a kudarcélmény.


Aztán ha valami csoda folytán mégis megtanulna vezetni, és vásárlására kerülne sor, akkor is ott motoszkálna az agyában, hogy "azok az autók, csak ilyen utcai vackok" (téged idéztelek)

Szóval kész az újabb kudarc.

Akkor meg minek?

2020. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs rá szükséged akkor nem.
2020. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
17%
#15: #11 vagyok. Lehet épített autóval is járkálni közúton. Csak nem itthon kell átépíteni, hanem mondjuk Németországban, ott is kell levizsgáztatni majd utána már be is lehet hozni az országba. Az én hétköznapi autóm is ilyen. Illetve lehet csinálni valamilyen célgépet, és az annak megfelelő helyre ki lehet vele járni autózni. Ilyen autóm is van. Ha közúton nem vezettem volna eddig egy percet sem, már akkor is megérte nekem megcsinálnom a jogsit, az élmény miatt. Nincs ebben semmilyen kudarc. A megfelelő helyen kell a megfelelő járművel közlekedni. "próbálj ki egy komoly autót" alatt pedig azt értettem, hogy utasként üljön be egybe. Aki nem tud vezetni, annak nyilván nem mondanám menyjen vele egy karikát. Már a jobb egyből is lehet akkor élményt szerezni, hogy megjöjjön az ember kedve az egészhez. Így voltam vele én is, előtte eszembe sem jutott volna jogsit csinálni.
2020. nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17%
15-ös, szerintem 11-es arra gondolt, hogy beül egy vezetni tudó ember mellé egy épített autóba. És ha tetszik neki, akkor lehet beindul az agya, hogy "shiiiiet, ilyen kell nekem is", aztán szoszi, máris megvan a cél, amiért dolgozhat. 🤷‍♂️ És akkor máris kell jogsi.
2020. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 veterán vas ***** válasza:
37%

#11-#17!

Értettem elsőre is hogy mire gondolsz,de az általad említett "élmény", semmit nem mond egy olyan embernek, akinek az az alap hozzá állása, hogy "nem akar jogosítványt".

Magyarázatkén még utána írja, hogy "egyenlőre így érzem".

Tudod, ami neked, vagy nekem nagybetűs ÉLMÉNY, az másnak a kisbetűs semmi.

Pl. nagymamámat sem hozta lázba amikor -anno egy csöves 130LR Skodával mentem érte.

Számára egy ugyan olyan autó volt, mint Apukám 20 éves 2105-ös kockája, csak annyit mondott: ez a kocsi hangosabb meg színesebb. ;)

2020. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!