Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha olyan valakinek tolatok...

Ha olyan valakinek tolatok neki aki amugy is tilosban allt ki a hibas?

Figyelt kérdés
Ma tolattam ki a parkolobol balra hatra. Ellenoriztem a visszapillantobol illetve hatrafordulassal is hogy nincs-e mogottem senki de nem lattam senkit se ezert elkezdtem tolatni aztan a koccanasra lettem figyelmes. Ugyan is egy faszi a parkoloautok moge beallt prefendalni a familiaval ugy hogy a fel kocsi segge kilogott az utra es azt koccoltam meg de nem tort egyikunknek se stb. Egybol szallnak ki a kocsibol hogy en vagyok a hibas mert zarovonalon at tolattam ki (mikozbe sehol semmi ilyesmi nem volt) es hogy miert nem figyeltem. Amikor meg mondtam hogy hivjunk rendort azt majd o eldonti elkezdtek egybol hogy jo nem kell rendort hivni mert igy meg ugy nem tortent nagy baj. De azert meg is erdekelne hogy ki volt a hibas ebben az esetben? En tok szabalyosan tolattam ki de teljesen a vakfoltomban volt a kocsi es ezert nem lattam o meg tok szabalytalanul parkolt ott az autoval ahol alapbol nem is parkolhatott volna.

2020. nov. 22. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Te. Álló autó nem okoz balesetet, ráadásul te tolattál, szóval neked kell az úton levőknek elsőbbséget adni. Akkoris, ha szabálytalanok.
2020. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem volt az uton hanem kilogott az utra es nem ott allt hanem meg en tolattam o oda allt nagy kulonbseg van a ketto kozott. De persze akkor okes en vagyok a hibas majd en is randon megallok olyan helyen ahol amugy megse allhatnek azt varom ki jon belem mert majd akkor o lesz a hibas.
2020. nov. 22. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Hiába nyávogsz. Álló autónak mentél neki te vagy szabálytalan. Az, hogy csak ide lóg meg oda lóg nem számít. Itt ha rendőrt hívsz, akkor a koccanás te vagy a hibás, ő meg kap egy csekket szabálytalan parkolásért. Ennyit erről, ha ezt nem tudod elviselni, járj tömegközlekedéssel.
2020. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon fel vagy akadva azon a tényen, hogy szabálytalan volt a másik. De hadd kérdezzek valamit: ha egy gyalogos nem a zebrán megy át az úttesten, akkor szerinted nyugodtan büntetlenül elütheted, hisz "ő volt a szabálytalan"?


A balesetet te okoztad, pont. A közúti közlekedés legelső szabálya, hogy alkalmazkodni kell a körülményekhez. Nem legyinthetsz és szarhatsz le másokat csak azért, mert ők szabálytalanok. Ha te mész neki, nem pedig ő neked, akkor te vagy a hibás. Szabálytalan volt? Akkor is ki kell őt kerülni.

2020. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Te vagy a hibás. A másik max kap egy büntetést tilosban parkolásért.
2020. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

100%-ban te vagy a felelős, mert nekimentél egy álló autónak. Tökmindegy, hogy a másik miért állt ott. Akár szabályosan is állhatott volna ott (lerobbant autó, sárga villogós autó stb.)


Tanulj meg tolatni, mert ha legközelebb egy gyalogos áll mögötted és elütöd, akkor nem úszod meg ennyivel.

2020. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Nincs nagy különbség, vagyis van, csak ront a helyzeteden, hogy miközben te tolattál odament, megállt, nekiállt beszélgetni és te ebből semmit nem vettél észre és nekimentél.

Te vagy a hibás, a többi csak magyarázkodás

2020. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Felróható magatartásra hivatkozhat az is, aki önmaga is felróhatóan járt el.
2020. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván te vagy a saras. Személy és vagyonbiztonságot nem lehet veszélyeztetni akkor sem, ha vki tilosban áll meg. Azt majd megtossza a közteres, vagy a rendőr, ha valóban szabálytalanul állt meg. Neked semmi közöd hozzá.
2020. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!