Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót szeretnék...

Használt autót szeretnék venni kereskedésből. Mi a menete? Ti vettetek már kereskedőtől? Milyen papírok kellenek?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyigazolvány, lakcímkártya.

A kereskedő elintéz mindent

2020. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az autó árán kívül milyen egyéb költségekre kell még számítanom? Nem a kormányhivatali ügyintézést kérdezem, hanem ami ott a kereskedésben zajlik még.
2020. nov. 22. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

"A kereskedő elintéz mindent"


Kérdés, hogy érdemes-e rábízni mindent.

Az oké, hogy külföldről behozott autó esetében intézi a honosítást némi összegért cserébe, de legalább tudja, hogy kell azt intézni.

Viszont a műszaki vizsgáztatást rábízni már kétes, mert valóban lesz az autón érvényes műszaki, csak az nem biztos, hogy valóban meg is felel az elvárásoknak.

2020. nov. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Nyilván egyszerűbb tréleren elvinni a saját szerelőhöz, majd műszakira... Az autó műszaki állapotát nem befolyásolja, hogy a kereskedő áttolja műszakin vagy nem. Úgyis első út a saját szerelőhöz vezet, ahol átnézik, cserélik amit kell stb. Csak megspórol az ember egy csomó nyűgött, ha mindent rábíz a kereskedőre.

Egyébként én 850k-ért vettem utoljára kereskedőtől autót. Ott a vételárba bele sikerült alkudni a teljes ügyintézést, nekem csak a regadót kellett pluszban kifizetni.


#1

2020. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!