Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elindulhat egy automata...

Elindulhat egy automata sebváltós autó magától?

Figyelt kérdés
Mintha regebben lattam volna egy videot amibol kiszall a sofor, es az auto elindul magatol... nem gurul vagy ilyesmi hanem mintha valaki nyomna a gazt. Es a kommentekben irta valaki hogy egy automata sebvalto produkalhat ilyet
2020. nov. 28. 14:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem règi Swiftem automata, idióta szerelőm mèrges volt, rükfercbe hagyta járó motornál, kiszálltunk majd a vitánk után nèztünk mint rozi a mozibít a tolató, hát úgy törtènt, hogy mèrgèben csak behúzta a kèzit, nem vette ki sebessègből ès úgy sebessègben járt a motor... Ebből kifolyólag simán elkèpzelhető, hogy ha sebessègben van a váltó, kèzivel van befogatva ès vmi miatt kiold a kèzi akkor bizony igen is eltue indulni...


Egyèbkènt mivel magyarban az automata igen csak alig ismert, ezèrt veszèlyforrás is...


Egyszer jártam úgy, hogy sebessègben parkoltam le, mint ahogy egy kèzit, egyszer csak elkezdett gurulni, akkor jöttem rá, ha áll a motor, nincs a váltóban olaj nyomás, azaz nem fogja meg a hajtott tengelyeket, szval az automatát csak P állásban vagy kèzi fèket behúzva lehet ott hagyni...


Amúgy egy pozitívum, hogy a règi Suzuki is csak P ès N állásban engedi a motor indítást, egyèb esetekben nem lehet beindítani

2020. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10

Újonnan... A magyar keresetek mellett a legtöbben használt kocsit vesznek azok meg mind kézisek, mert a magyar akkor is meg még ma is fél az automatától, meg mert nem volt pénze rá.

2020. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez nem a váltótó függ, ha egy kéziset egyesben hagysz és kiszállsz az is gurulni fog alapjáraton. Az automata, attól függ milyen, szintén gurulni fog D-ben.

Az amit te láttál prank videó lehetett, mert utólag magától egyik sem indul el. Legfeljebb egy olajos automata, ha a kézifék valamiért kienged, ezért sem szabad D-ben otthagyni ráhúzott kézifékkel.

2020. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13: De a kéziset nem tudod véletlenül egyesben hagyni, mert ahogy leszállsz a kuplungról lefullad vagy ha elég erős és elindul, akkor észreveszed, hogy valami nem stimmel és nem fogsz menet közben kiugrani az autóból.

Automatával meg előfordulhat, hogy D-ben hagyod és a kéziféktől vagy egy kisebb emelkedőn álló helyzetben marad vagy nagyon lassan kúszik csak előre.

De ha ilyenkor bármi történik vele (kienged a kézifék, megemelkedik a fordulatszám valamiért, meglökik az autót stb.) akkor elszabadulhat.

2020. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez nem egy BMW volt amit távirányítóval is lehet parkoltatni? Ott magának rakja át a D-P-N-t
2021. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!