Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokkal könnyebb megtanulni...

Sokkal könnyebb megtanulni vezetni ha csak automata váltós autókra teszek le jogosítványt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem alkalmatlan lennék kézi váltós autó vezetésre, szenvedésnek nézz ki hogy folyamatosan figyelni kell a váltásra meg a forgalomra vezetésre is,ráncigálni percenként a váltót főleg városban pokol lehet. Sokkal kevesebb órára lesz valószinűleg szükségem automatával

2020. nov. 23. 16:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Én anti műszaki tálentum vagyok, mégis sikerült megtanulni kézi váltóval. Szerintem ma még gyakoribb a kézi váltós autó itthon. Nem tudhatod, mikor kell vlki helyett kocsiba ülnöd sürgősen, akinek kézi váltós autója van. Para lesz akkor rögtönözni..
2020. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerűbbnek egyszerűbb, de egy manuális autót ha megtanulsz vezetni, akkor bármilyet vezethetsz, ami nem hátrány, ha mondjuk a családban van kézi váltós is. Nem is beszélve arról, hogy egy manuális autó váltója tartósabb, és kevesebb karbantartást igényel. Mindenkinek nehéznek tűnik elsőre, de simán megtanulható(lásd a legbénábbak is megtanulják, persze több idő kell nekik, de nagyon megéri).


Bárki kérdezné ezt tőlem, biztos hogy a kézi váltóst ajánlanám.

2020. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Két dolgot jegyeznék meg:


1. A kézi váltót reflexszerűen megtanulja az ember használni az első 1-2 órában, de még ha lassabban szokik hozzá az ember, akkor is max 5 óra. Mire a kötelező 30 óra végére érsz, addigra úgyis úgy megtanulnád, hogy nem is gondolkodsz a használatán, csak teszed, amit tenni kell. Márpedig a 30 óra az kötelező, szóval nem fogsz tudni kevesebb órát venni.


2. Ha úgy érzed, hogy a figyelmedet nem vagy képes a kézi váltásra fordítani vezetés közben (bár mint mondtam, nem kell rá figyelni, megy az reflexből), akkor kérlek szépen NE ÜLJ AUTÓBA és NE CSINÁLTASS JOGOSÍTVÁNYT! A közúti közlekedés megköveteli, hogy a figyelmedet több dologra fordítsd, sokszor akár egyszerre. 4-5-6-akárhány dolgot kell egyszerre figyelni, ezen a pontos az a +1 dolog, ami a váltó használata, az már éppen nem sokat számít. Ha úgy érzed, hogy a figyelmed olyan gyenge, hogy a váltásra képtelen lennél figyelni, akkor majdnem minden másra is képtelen leszel, így pedig rövid időn belül valaki hátuljában, a villanykarón, vagy az árokban fogsz kikötni. Az pedig nem jó senkinek, ha egy figyelemhiányos sofőr randalírozik az utakon és ön- illetve közveszélyes.

2020. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Én 2 éve tanultam meg vezetni, eleinte nem szerettem a kézi váltót. Nagyon sokat elvett a figyelemből és néha a mai napig sokat állok a kuplungon vagy van amikor egyszerűen alig megy a váltás.


Viszont a "de utálom a kézi váltót" érzés átment egy reflexszerű mozdulatba. Sőt, néha elgondolkozom, hogy 1-1 finomabb feladatot hogyen is oldanék meg automatával :D

2020. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Pokol, hogy állandóan figyelnem kell, hogy egymás elé tegyem a lábaimat. Mindig figyelni kell hogy épp melyik láb jön. Ez teljesen elvonja a figyelmemet, nem tudok másra koncentrálni. És ez még hagyján, de közben az egyensúlyomra is végig figyelni kell. Borzasztó...

Ha normálisan megtanulsz vezetni, hamar rutinná válik a "ráncigálás".

2020. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Akárhogy is nézem kényelmetlen és még egy dolog amire figyelnem kell szerintem egyértelmű hogy automatára lesz csak jogsim.

Csak ilyen szülökkel próbavezetésen voltam elhagyatott helyen és undorító volt a váltás, nem hiszem hogy meglehet valaha is szokni.

Aztán kirpbóáltam haverom automatás autóját, ég és föld volt a kettő! Kb ment rögtön. A szaros kézivel meg lefulladtam folyamatosan!!!!

2020. nov. 23. 19:02
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
azért az be is baszna ha autómatával nem menne elsőre...
2020. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A kézivel hónapokig kellene gyakorolni hogy reflex legyen?
2020. nov. 23. 20:25
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
emberfüggő...
2020. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Úgy éreztem hogy nekem nagyon nehezen menne,szóval jobb elkerülni ezek szerint
2020. nov. 23. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!