Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan valószínűsíthető az,...

Hogyan valószínűsíthető az, hogy melyek autótípusok lesznek (a jelenlegivel azonos közgazd.-i feltételek megmaradása esetén) 2030 körül az Mo.-i utakon leggyakrabban előforduló kis/kisközepes autók?

Figyelt kérdés
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat.
2020. nov. 30. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy jelenlegi kinéz a most 5-10 éves alsó-közép kategóriás + kisautók.

+Lefingott 20 éves bömbik.

2020. nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig jutottam el én is. De a most 5-10 éves alsó-közép kategóriás + kisautók közül melyek lesznek azok?
2020. nov. 30. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:

2. amelyeket karbantartják.

Ha netán arra keresed a választ, hogy milyen autót vegyél, ami 10 év múlva is működni fog, akkor rosszul közelíted meg a kérdést.

2020. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Mi a helyes megközelítés?
2020. nov. 30. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzed van és mire használnád?
2020. nov. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hú. Látom, nem ment át a kérdés jelentése sajnos.


A kérdésem az volt, hogy mi a közgazd.-i modellje iksz árucsoport értékvesztésének? Mik a valószínűsíthető tényezők, ha a peremfeltételek változatlanok? Az autóvásárló sokaság jelenlegi szokásait ismerve mik lehetnek a jövőbeli alternatívák, és milyen tényezők alakítják azokat?


Személyes érintettség (pl. h élek-e tíz év múlva, nekem kell-e kocsi akkor vagy most) nem szerepelt a kérdésben.

2020. nov. 30. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát... ezt csak így hátulról húzom elő, de szerintem erősen feltételezhető, hogy számottevően fejlődni fog az akkumulátorok jelenlegi generációja még úgy is, hogy nem feltételezünk komolyabb áttörést az energiatárolásban.

Az biztos, hogy arányaiban sokkal kevesebb lesz a tisztán belsőégésű motorral szerelt autó, főleg a hétköznapi használatra szánt kínálatokból.

Ebből kiindulva egy megbízható, de ritkább belsőégésű motorú autó akár még használat mellett is megőrizheti az értékét. Ugyanakkor a kezdetleges elektromos és hibrid autók talán jobban fognak veszíteni az értékükből, mert feltételezhetően jobb lesz a technika.

De ezt csak így hasraütésszerűen, tippre mondom.

2020. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. nov. 30. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!