Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vesztek használt autót?

Hogyan vesztek használt autót?

Figyelt kérdés

Ti hogyan vesztek használt autót? Mik azok a szempontok amiket figyelembe vesztek, minek jártok utána?

Csak egyszerűen bementek a kereskedésbe, adott X összeg amit rászántok és választotok vagy előre utána jártok a kiszemelt típus(ok)nak?



2020. dec. 9. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Megveszem az első példányt amibe belszeretek és imádkozom, hogy ne legyen baja. Eddig bejött!
2020. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Svájci nyugdíjas orvos házaspároktól szoktam venni mindig a 180 ezer km-t futott dízel autóikat.Ja és mindig csak olyat ami nagyszervíz után van eladva közvetlen.
2020. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Általában 2-3 hétig böngészem az oldalakat (hahu, marketplace) a kiválasztott szempontok alapján. Kinézek 2-3 típust ami szóba jöhet, utána azokra szűrök rá. Amint néhány konkrét példányra szűkül a kör, lekérdezem az adott autók előéletét. Utána telefon, megnézem, átnézetem az egészet szerelővel, és ha ő is igent mond, akkor kezet fogunk és távozom az autóval.
2020. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Eddig használt autóból egyet vettem, a legelső autómat. Annak idején kizárólag ez a típus jöhetett szóba, mert ez tetszett. Más nem érdekelt. A motorválasztékból is ki tudtam választani azt a motort, amivel a felhasználási szokásaimnak leginkább megfelelt. Ez után a hasznaltauto.hu keresőjébe beírtam a paramétereket. A fentieken kívül a rendelkezésre álló összeget, a maximális kort és futást. És válogattam a kínálatból. Amik jónak tűntek, azokat meg is néztem. Olyan 3-4 hónap elteltével és 15-20 autó megtekintése után találtam meg azt, ami minden szempontból megfelelt.

Előtte természetesen utánanéztem az adott típusnak. Mire kell figyelni, mik a típushibák, milyen felszereltség érhető el hozzá, stb. Hiszen előttem volt a net. A vásárlást majdnem egy éve terveztem, így időm is volt erre. Akkor fórumokat olvastam. Ma már facebook csoportok is vannak kifejezetten típusra szakosodva.

Csak úgy találomra, hogy azt se tudom mit akarok venni, csak megnézem hátha valami megtetszik, sosem voltam kereskedésben. Új autóknál a konfigurátort szoktam nagyon sokáig bújni. Ott is persze előre tudom, hogy milyen típus, milyen motorral érdekel. Inkább csak a felszereltséggel szoktam variálni, hogy mi az ami belefér az árba, mi az ami nem. Ha csomagban veszem az adott extrákat, esetleg olcsóbb-e vagy sem. Stb. Sok esetben azt tapasztalom, hogy nem érdemes ilyen kérdéssel szalonba menni, mert az értékesítők nagyon nincsenek ezekkel a dolgokkal kapásból képben. Ők is felmennek a netre és ugyan azt a konfigurátort nézik, amit én is látok. Tehát otthon is ki tudom magamnak kalkulálni.

2020. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Én pl. Meghallgatom a motort, elviszem egy tesztkörre, ott fülelek, figyelem a váltót, a kormányt, féket, alánézek, nincs-e olaj, rendszám alapján is utánanézek,és ha minden stimmel, alkudozok egy kicsit, és megveszem.
2020. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
hónapokig szoktam keresgélni az adott tipust amit akarok venni, mert nem egyszerű olyat találni ami mindenben megfelel. ha már megvan a kiszemelt példány akkor el szoktam menni megnézni, kipróbálni. fényezést körbemérem, felmérem kell-e valamit javítani rajta, az autó előéletét próbálom felderíteni. ha érdemesnek látom a vételt akkor 1-2 napon belül elmegyek az autószerelőmmel és ha ő igent mond akkor megveszem. utána megy is a szervizbe és a szokásos dolgokat cseréltetem. az utolsó három megvett autóból kétszer az első megnézettet, egyszer pedig a második megnézettet vásároltam meg. szerencsére nem lett szopás a vége egyiknek sem.
2020. dec. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:
62%

Eldöntjük hogy milyen autó kell, a szempontok alapján kiválasztom a szóbajövő modelleket. Megnézem az árakat, majd összeállítok egy sorrendet a modellekből. Megmutatom a feleségemnek, hátha valamelyik ellen kifogasa lenne, valamelyik nagyon tetszene neki, ezeket valamennyire figyelembe veszem.


A végén 1 modell marad, azt elkezdem vadászni a neten és megveszem azt amelyik jó üzletnek tűnik.

2020. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Megnézem a mobile.de-n.Hosszan várok a tutira,lekérdezem az alvázszám alapján.aztán kimegyek érte.Háromszor csináltam már.
2020. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hol kérdezed le a német autót?
2020. dec. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9/9: carvertical és társai.
2020. dec. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!