Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpár kipufogó módosít...

Slider kérdése:

Motorkerékpár kipufogó módosítás ajánlott?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre szeretnék venni egy motort, történetesen egy Honda VT 600-as Shadow-t. Nos az lenne a kérdésem hogy kifúrt, kibelezett kipufogóval tehet a motor sikeres műszaki vizsgát? A vizsgáztatótól függ? Szép hangot akarok de ha ez a megoldás is jó akkor inkább nem költenék súlyos pénzeket komplett kipufogó rendszerre. Válaszotokat előre is köszönöm.

2020. dec. 12. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"kifúrt, kibelezett kipufogóval tehet a motor sikeres műszaki vizsgát?"

Természetesen nem, max ha haverod a vizsgáztató és adsz juttatást. Egyébként ettől nem is lenne szép hangja. Nem értem mi a bajod a gyárival, a legtöbb motornak alapból jó.

Ha veszel utángyártottat, esélyes, hogy vizsga előtt azt is cserélgetni kell.

2020. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Max. 5 dB-el lehet hangosabb a gyári kipufogónál. A fúrkálás és a kibelezés barbár munka amúgy is. Plusz a kipufogónak más szerepe is van, nem csak a motor hangját szabályozzák vele.
2020. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. A kérdés azért merült fel mert kicsit halknak vélem a videók alapján, bár igaz inkább élőben kellene meghallgatnom. Az utángyártottal csak úgy vizsgázhatna ha le van papírozva az új kipufogóval?
2020. dec. 12. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A motorok hangját is mérnökök alakítják ki a méretének és a kivitelnek megfelelően. Többnyire jól is sikerül belőni. Ne legyen már egy 600-as Hondának olyan hangja, mint egy 1600-as Harley-nek.

Elvileg nem kell lepapírozni a kipufogót, és ha "E" jeles, akkor a műszakin se problémáznak, és a rendőr se köt bele.

Élőben biztos más hangja van.

Nekem CBR1100XX van gyári kipufogóval, és tetszik a hangja attól függetlenül, hogy sokan fikázzák. Én meg azt nem értem, hogy miért kell már 5 km-ről hallani, hogy jön egy motor.

2020. dec. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es válaszolónak: Értem, tehát akkor ez túl menne a megengedett zajszinten valószínűleg. Persze, a teljesítménynövekedés meg fogyasztás változás, erről már van tudomásom.Köszi a választ!



4-es válaszolónak: Én nem bánom ha olyan hangja van. Persze nem azt akarom hogy az legyen a vége mintha levenném egy kocsi kipufogóját és a szomszéd városból is azt hallani, de azért szeretem ha férfias hangja van egy choppernek. De persze majd nyilván élőben ha meghallom akkor tudom meg milyen az a bizonyos hang, akkor majd lehet meggondolom magam. Még egyelőre puhatolózok ezen a téren. Köszönöm válaszod.

2020. dec. 13. 01:17
 6/7 anonim ***** válasza:

"Motorkerékpár kipufogó módosítás ajánlott?"


Az általad leírt módon nem. Csak rontanál vele. Teljesítményen, fogyasztáson, de akár a hangján is. Csináltasd meg szakemberrel, ha jó eredményt akarsz.

2020. dec. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2 üteműeknél nagyon fontos a kipufogó, mert a motornál az öblitést is szabályozza , ami fontos a fogyasztás és a teljesitménynél is.
2020. dec. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!