Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki fizet? 21/L Az eredetvizsgá...

Fanni99D kérdése:

Ki fizet? 21/L Az eredetvizsgát meg az átnézetési szervízt felesbe kell kifizetni vagy csak az érdeklődő fizet?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Csak a vevő. Az ő érdeke hogy rendben legyen a kocsi nem?
2020. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
normális esetben az eladónak mert ő bizonyítja a tisztaságát ezzel, más kérdés hogy a vevő szokta fizetni. Legjobb esetben fele fele.
2020. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Gyakran megállapodás kérdése.
2020. dec. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Az átnézést mindenképp a vevő. AZ ő érdeke, és nem kötelező aktusa az adás-vételnek.
2020. dec. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Az átvizsgálás a vevő költsége, amit még a vásárlás előtt ajánlott megtenni, de mivel használt autóról van szó, szinte biztosan lesznek hibák, az a nem mindegy, hogy mi az a hiba.

Az elkopott fékek és a hengerfejes motor, vagy döglődő turbó, kettős tömegű lendkerék teljesen más hiba kategória.


Eredetiség vizsga igazolás csak akkor kell, ha megvásárolod az autót.

Arról esetleg lehet egyezkedni az eladóval, de a gyakorlatban többnyire a vevőre hárítják.

2020. dec. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Szervizes állapotfelmérés nélkül sem tilos autót eladni. A a vevő ragaszkodik hozzá, az az ő dolga. Az általa választott szervizbe megbeszélés alapján el lehet vinni az autót. Ez esetben szerintem evidens, hoyg a vevőjelölt fizet. Nekem még eszembe nem jutott ezt az eladóra verni, hiszen én kértem a felméretést.

Eredetvizsgát viszont muszáj csináltatni. Általában a vevő szokta fizetni. Mikor legutóbb használt autót vettem, mi úgy csináltuk, hogy megnézetem, felmérettem az autót. Megállapodtunk, hogy megveszem. Utána az előző tulajt kértem meg, hogy csináltassa meg az eredetvizsgát. Mégis csak nála van az autó + másik városban is volt, nem akartam csak ezért még egy utat bevállalni. Ennek a költségét természetesen én mint vevő kifizettem neki. Után szerződtünk, fizettem ki és hoztam el tőle az autót.

2020. dec. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!