Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő, ha az autó nem...

Mi a teendő, ha az autó nem ment át az eredetvizsgán?

Figyelt kérdés

Vettem egy autót, az eredetvizsgán az autó nem felelt meg, a motorszámot lecsiszolták. Kitudja milyen motor lett beletéve.

Az eredetbiztos azt mondta, ha igy beviszem az okmányirodába akkor hatósági eljárás indul az előző tulaj ellen.

A kérdésem az lenne, hogy mivel járok jobban?

Az autó tulaja 4-5 napja ígéri, hogy visszaveszi az autót a pénzért cserébe.

Amennyiben ez nem történik meg, hogyan és milyen körülmények között tudom az autót lepapíroztatni? mennyibe kerül? mi a teendő?

Feljelentést tegyek e az ügyben?



2020. szept. 7. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

mond meg neki hogy ha 2 napon belül nem viszi el akkor bemész az okmányirodába és akkor rosszul fog járni

ha van esze akkor vissza veszi, ha nem akkor betartod az ígéreted

van egy nagyon fontos szabály egyébként, retkekkel nem üzletelünk

2020. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Mivel bizonyítod, hogy az előző tulaj csiszolta le a motorszámot és nem te?
2020. szept. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

1-es, és még egy fontos szabály: eredetvizsga nélkül nem veszünk autót.


Elmegyünk az eladóval szépen a vizsgaállomásra, majd elfelezzük a vizsgadíj kifizetését. Ha minden rendben, akkor kifizetem neki a kocsit és elviszem, csókolom.

2020. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

#2 valószínű hogy nem friss csiszolás és már van rajt kosz lerakódás meg oxidáció

és mivel 15 nap alatt át kell iratni a kocsit, tehát max 2 hete van nála elég valószínűtlet hogy a vevő csiszolta le

eladó meg nem csiszolja le eladás elött mert tudja hogy ebből baja lehet

2020. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

ugy tudom, igy nem lehet lepapiroztatni

tesoktol vetted?

ha igen, az franko lesz... jobb esetben csak kicsit huzzak az idot ameddig lehet, rosszabb esetben ezutan amikor lepnel valamit az ugyben, megjelennek hetvenen az ajtod elott (es akkor ez meg csak a kozvetlen csalad)

2020. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Eddig minden használtautó szerződésben amit láttam benne volt, hogy "az eladó szavatolja, hogy ..." (nem emlékszem hogy volt fogalmazva, de azt, hogy az autó nem sáros). Ha a te szerződésedben is benne van, akkor köteles visszavenni. Tégy úgy, ahogy az 1-es írta.


Egy kollegám volt egyszer olyan hülye, hogy vett egy használt X5-ös BMW-t egy nigériai "egyetemistától". Utána derült ki, hogy legkisebb baj az autóval (jogilag) az volt, hogy nem volt motorszáma, a nigériai meg úgy felszívódott, ahogy kell. Pár hónap szívás és pár százezer ft kifizetése után sikerült a srácnak nevére iratni az autót, viszont eladni szerintem az életben nem fogja tudni.

2020. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!