Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen robogót vegyek?

Milyen robogót vegyek?

Figyelt kérdés

Falun lakom, és szeretnék venni egy robogót, de az előre látható felhasználási szokásaim miatt nem tudom pontosan miben is gondolkodjak. (egyébként Keeway fact 50 motorok megtetszettek)

Leginkább csak falun belül használnám, de szeretnék vele kimenni földutakra is motorozni és alkalom adtán be a városba (kb 10km).

Nem értek még a motorokhoz, de van egy olyan félelmem, hogy a léghűtéses motor esetlen hamarabb tönkremenne ha én gyakran járkálnék vele poros földutakon. Ez igaz? Vízhűtésest kéne vennem inkább? Vagy csak gyakran kell tisztítani a megfelelő részeket és akkor nem lesz gond? kb 150-200 ezer körül vennék használtan 50 köbcentis robogót.

Kérem a hozzáértőket, hogy adjanak nekem jótanácsokat ez ügyben.

Köszönöm!



2020. dec. 14. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:

"Leginkább csak falun belül használnám, de szeretnék vele kimenni földutakra is motorozni és alkalom adtán be a városba (kb 10km)."


Erre valami 50-es enduro lehetne az ideális. Robogóknak nincs normális rugóútjuk, az meg földúton hasznos. Persze ha csak 20-szal akarsz menni közben, akkor tök mindegy.


"a léghűtéses motor esetlen hamarabb tönkremenne ha én gyakran járkálnék vele poros földutakon. Ez igaz?"


Nem, ehhez semmi köze a léghűtésnek. A léghűtés csak annyit jelent, hogy a bordázott blokkon keresztül adja le a felesleges hőt, nem pedig keringetett, lehűtött víz által. Akkor is le tudja adni a hőt ha poros. Ha esetleg bekened az egész blokkot jó vastag sárral, azt lehet nem fogja szeretni, mert nem tudja a hőt hatékonyan leadni.

A léghűtéses sokkal egyszerűbb, konkrétan nincs, ami elromoljon. A vízhűtésesnél van pumpa a vízkeringetéshez, ventilátor, csomó cső, hűtőradiátor, tömítések stb, ezek mind el tudnak fáradni, cserére szorulnak egy idő után. Sima léghűtésesnél meg amíg van a légkörben levegő, ami átvegye a hőt, nem lesz gond a motor ezen részével. Ha meg nincs a légkörben levegő, akkor egyrészt nagyobb gondjaid lesznek, másrészt amúgy sem tudod beindítani.


"Vízhűtésest kéne vennem inkább?"

Ahogy gondolod. Mondjuk én kínai robogónál biztos az egyszerűbbet választanám, annyival kevesebb dolog tud tönkremenni.


"Vagy csak gyakran kell tisztítani a megfelelő részeket és akkor nem lesz gond?"

Mint írtam, ehhez semmi köze. Ugyanolyan gyakran tisztítsd ezt is, mint a vízhűtésest. Semmi összefüggés nincs aközött, hogy mennyire kell tisztán tartani ezeket, meg hogy milyen a hűtésük (víz/levegő).

2020. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első jókat ír neked. Én írnék konkrét típusokat. Szerintem ha földútra is mennél vele, akkor ilyen Piaggio Typhoon, Yamaha BWS50, Gilera Stalker, MBK Booster robogókban kellene gondolkoznod. Ezek megbízható konstrukciók, nem sok gondod lesz velük, ha egyszer rendbe vannak rakva. Olaj, benzin legyen benne, ha sok poros helyen mész, akkor gyakrabban kell tisztítani/cserélni a légszűrőt, de ennyi, ezekkel nem nagyon nyúlsz mellé, de lehetőleg tuningmentes darabot keress.
2020. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak voltak a válaszok, köszönöm! :)
2020. dec. 14. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!