Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért párásodik be az ablak?

Pillowtalk2216 kérdése:

Miért párásodik be az ablak?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy miért párásodik be a szélvédő illetve zsirosodik az autón?

Úgy értem, hogy "brutálisan" semmit se látok rajta. Akárhányszor mosom le minden szarral akkor se látni csak az nap. Másnap reggel már ugyan ez a baj..

A fűtés tökéletes az ablakhoz is nyomja rendesen a meleg levegőt. Egyszeűen nem fűti le.. Bár milyen idő legyen akkor is olyan.


Nem rég vettem az autót, az előző tulaj azt mondta, hogy a fűtés kiválasztó gombnál van ha teljesen függőlegesen le felé néz a mutató akkor oda van írva , hogy "Max def" azzal lefűti. Semmi nem történik. Ha törölni próbálom csak kenem eljrajta a zsiros trutymót. Kintről az ablaktörlő az rendesen töröl és ablaktörlővíz is van benne.. Nem értem miért van ez?! Semmit nem látok néha egy 10x10cm résen látok. Este életveszély, pedig túlnyomóan akkor vezetek munkából haza.



Az autó Fiat Marea 1.6 16v 99-ből

Help!!!!



2020. dec. 14. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Külső keringetésre állítsd át.
2020. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nincs fagyálló szag bent? Arra tippelnék, hogy szivárog a radiátor, és a fagyálló párával küzdesz.
2020. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem (csak) pára lesz, hanem kosz. A koszos szélvédő könnyen párásodik.
2020. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Légkondis ez a Marea kocsi?
2020. dec. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha belülről párásodik akkor, tegyél egy zokniba macska almot, mindegy milyet veszel és helyezd el valahol az autóban. Az magába szívja a nedvességet. Volt autómmal folyton így jártam. Nekem segített.
2020. dec. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2, nem érzek olyan szagot. 3, mindennap mosom. 4-es igen. 5, hűha..


Nagyon zavaró tud lenni. Pollenszűrő???

2020. dec. 14. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha esős időben vizes, nedves ruhával ülsz be a kocsiban, akkor könnyen lecsapódhat a pára a szélvédőn. És nem is kell hozzá bőrig eláznod, amíg kimész a házból a kocsiba bőven elég, beülsz, kipárolog a ruhából a víz és kicsapódik az ablakokon.

Én ilyenkor belső keringetésre kapcsolva szoktam működtetni a klímát, az kiszárítja a levegőt.

2020. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is pollenszűrűt nézném meg, ha az nedves, sosem hozza le a párát. Ezen kívül ablakra fújasd, minél melegebbet, kívülről, ha van klíma, azt is nyomd be, és töröld le belül a szélvédőt clin-es ronggyal. Mást nem tudsz csinálni. Elég meleget fúj a fűtés?
2020. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Elsoroltak szinte minden lehetőséget.


- Belső keringetésen van

- Hűtőfolyadék szivárgás a radiátornál

- Pollenszűrő elrakódás, nedvesedés


Pár esélyt még dobnék.


- Mocskos, elgombásodott légkondi

- Beázó, pocsolyát tartó légbeszívó a szélvédő előtt

- Kocsiban bagózol.

2020. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pollenszűrő volt a hiba gyerekek :D boldog újévet nektek.
2021. jan. 1. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!