Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban igaz, hogy ha a...

Valóban igaz, hogy ha a dízeles autómba töltök 2-3 deci benzint, akkor könnyebben fog indulni hidegen?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Igaz volt a régi dízeleknél.

A modern dízeleket meg ki is nyírhatod vele.

2020. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Ja ez csak régen volt igaz, de egy 20 évnél fiatalabb dízelnél meg ne próbáld, mert alapból könnyen kell indulniuk. Ha nehezen indul ott valmai baj van.
2020. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem. El kéne már felejteni a 40 éves városi legendákat.

Rohadtul felejtős már ez a dolog a benzinnel terpentinnel meg egyéb baromságokkal kapcsolatban.

Ha az autód nehezen indul +5 fokban akkor nem a gázolaj a bűnös.

2020. dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

#3 Nem városi legenda ez, a régi dízelek valóban elmentek a sütőolajtól kezdve, a "véletlen benzint tankoltam" fele-fele arányú benzin-gázolaj keveréken át, tán még az erjedt tehéntejjel is (utolsó nyilván csak költői túlzás, remélem ez világos). Éppen ezért váltak nevetségesen népszerűvé a dízelek, mert pofátlanul olcsón lehetett fenntartani. Sokan gyűjtögették a sötőolajat, sokan pancsolták a gázolajat, de még a benzinkúton tölthető gázolaj minősége is kb. a 150 forintos műanyag flakonos koccintós boréval vetekedett, éppen ezért is került kb. fele annyiba (vagy még annyiba se), mint a benzin.


Persze aztán rájöttek, hogy ez környezetvédelmi okokból nem a legjobb dolog, manapság már kb. annyira éri meg dízelautót vezetni, mint fejjel előre a falnak rohanni, csak hát ahogy ebből a kérdésből is látszik, ez a tény még nagyon sokak tudatáig nem jutott el, ezért is van még belőlük olyan sok az utakon. De szerencsére már kezdenek fogyni, mivel manapság már a benzinesekben is divat a turbó, ráadásul kezdenek terjedni az elektromosok is.

2020. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

#4 es, ez volt 30-40 évvel ezelőtt. Igen tudom, tapasztaltam. Amikor a nagy polskiba targonca motor került és sütőolajjal járt stb...

A mai magasnyomású részecskeszűrős dízelekbe próbálj beletölteni egy flakon olajat amiben előzőleg megsütötted a rántott húst.

Felejtsétek már el ezt...

2020. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Kevés benzintől nem indul könnyebben , de semmi baja nem lesz.
2020. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
#5 Nem ezt ugattam én (#4) is?
2020. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

"Igen.


Nagypapám, 1963 december 19-én"

2020. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem 2-3 decit tettek bele hanem azért többet tettek, de régi megoldás volt igen. ezek a mai műanyag foskalácsok mit szólnak hozzá na azt nem tudom.
2020. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
25%
Régen nagy hidegben alá is gyújtottak a ZIL-eknek, hogy az olajteknőben ne legyen megdermedve az olaj. De gondolom egy mai személyautóval ezt nem akarod kipróbálni. Ugyan ez a helyzet a benzines legendával is.
2020. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!