Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonba hogy lehetne nagyobb...

Simsonba hogy lehetne nagyobb erőt kisajtolni?

Figyelt kérdés
Szoval az alany egy 4 sebességes s51. Tettem rá egy 63ccm-es hengert már bejárattam kb 1500km-et mentem vele. De nem vagyok elájulva az erejétől, persze megy meg minden de hogy lehetne megoldani hogy erősebb legyen? Ha nagyobb előgyujtást adok akkor erősebb lesz? (A karbi már hozzá van állítva a 60as hengerhez)
2020. dec. 19. 20:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg van rajta egy szujorezo
2020. dec. 20. 07:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Tervezett rezonátort tennék rá, és egy ducatti gyújtást minimum. Nagyobb hengert, hozzáigazított hengerfejjel.

Ugyan itt Simson henger vizesítést vállalok!

2020. dec. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg persze erősebb főtengely sem árt-arról nem is beszélve, hogy a "tuningolással" az élettartam csökken (persze nem a rezonátor kipufogótól vagy a ducatti gyújtástól hanem a nagyobb ccm re fúrt hengertől.

Szerintem jobban jársz ha veszel a yamaha dt-t vagy valami hasonlót aminek elfogadhatóbb az ereje.

Visszatérve a kérdésre a nagyobb előgyújtástól nem lesz erősebb- a gyújtást megfelelően az adott értékeknek megfelelően kell beállítani.

Simsont csak akkor érdemes tuningolni ha te ragaszkodsz hozzá, ha csak az érő számít akkor vegyél mellé egyet/add el és vegyél helyette másikat/erősebbet (akár az árából) egy nagyobb motort, ha meg csak erre van jogsid akkor meg élvezd a tötyögést a mezőn és fogadd el, hidd le megvan ennek is a szépsége.

Én például a kis robogómmal szoktam földutakon tötyögni (a végsebességem 30 km/h és az emelkedőknél pedig tekerni kell) és néha jobban élvezem mint egy nagy motorral "száguldani".

2021. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mintha egy kispolszkis ismerősöm írta volna..
2021. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!