Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megugrott az autóm fogyasztása...

Megugrott az autóm fogyasztása, mit gondoltok mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Az autó egy kevesett futott 2006-os Chevrolet Lacetti, 1.6-os benzines, a motor hibátlanul jár, műszakin is most volt az autó nemrég. A menettulajdonsága az autónak nem változott.

Én általában mindig tele tankolom az autót, nullázom az órát, mindig pontos képet kaphatok a fogyasztásról. Az autó nálam mindig télen-nyáron 7.5 liter körül fogyasztott 100-on, a legutóbbi két tankolásnál 9.1 és 8.7 liter volt a 100 km-ra vetített fogyasztás, ami azért jelentősen több. Nem változott a vezetési stílusom és mindig így használtam az autót ( tehát azonos utakat járok vele gyakran ). Nemsokára viszem olajcserére az autót, megfogom említeni a problémát és megnézetem, viszont addig is érdekelne, hogy ti mit gondoltok, mi lehet a gond?



2020. dec. 20. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Olyan nincs, hogy egy autó télen-nyáron ugyanannyit fogyaszt. Itt bukik a kérdésed.
2020. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
szűrőket nézd meg
2020. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet.

Pl. Befog a fék, lapos a gumi, esetleg valamilyen motorhiba stb.

2020. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nyáron általában klímával járok, télen nyilván nem. Eddig még nem tapasztaltam kiugró változást a fogyasztásban télen, sem nyáron. Nem mindegy, hogy nyáron a 40 fokban klímázok folyamatosan, télen meg csak a fűtés megy. Viszont tetszik a válasznak a "hatása", rögtön hülyézni kell a másikat vagy hazugnak beállítani. A tapasztalataim azt mutatják, hogy eddig az autóm fogyasztása 7.5 liter körül mozgott, nem mondom, hogy 1-2, netán 3 dl eltérést nem mértem, de ennyivel többet még eddig soha.
2020. dec. 20. 16:58
 5/15 A kérdező kommentje:

2-es, ha szűrő problémám lenne, az nem jelentkezne a menettulajdonságnál? Dadogva járna a motor vagy egyebek?


3-mas, nem érzem lomhábbnak a kocsit, illetve mindig gumishoz hordom a kocsit, ahonnan már úgy kapom meg, hogy ők természetesen centírozzák, felfújják a megfelelőre a gumikat, nem tapasztaltam laposnak a gumikat, illetve nem is lenne indokolt ennyi idő után. A motor pedig szépen jár, nem tudom..

2020. dec. 20. 17:01
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van, ha megfelelő gumit használsz(nyári és téli), akkor 1 liter különbség szokott lenni a benzines autóknál. Pl. az enyém nyáron 7, télen 8 liter(1.6 szívóbenya).


Ha most először vettél új téli gumit, akkor simán előfordulhat ennyi fogyasztás városban, rövid utakon. Ezen kívül lehet esetleg légszűrő eltömődve, gumi lapos, elkoszolódott motor, szenzorok bekoszolódva és hasonlók.

2020. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A múlt télen is ezzel a téli szettel használtam az autót. A légszűrő 4000 kilométerrel ez előtt lett cserélve, az összes többi szűrővel együtt. Az általad felsoroltak közül talán a szenzor hibát tudnám elképzelni a legjobban, viszont annak hatással kellene lennie a motor járására, nem?
2020. dec. 20. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron és télen IS klímázok, nagyjából 1 liter fogyasztásbeli különbség van.
2020. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hideg (rövid utakon mész, nyitva maradt termosztát stb.) vagy hidegnek hiszi a motort (rossz hőmérséklet szenzor) és emiatt folyamatosan dúsított keverékkel megy.
2020. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam, viszont hiába vitázunk a télről, gyakorlatilag még hideg sem igazán volt, nem voltak még azok a kemény fagyok, amiknél nem bírod elérni az üzemi hőmérsékletet. Januári-februári -10-eknél sok rövid távnál megérteném talán ezt, bár mint írtam még nem tapasztaltam ilyen fogyasztás megugrást. Amikor az automata szivató sokáig pörög, mert nagy a hideg, megértem, de eddig még csak "rossz őszi" időjárásunk volt.
2020. dec. 20. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!