Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Jöttem haza kb. fél órája egy autópályán, a kihajtón hirtelen előbukkant a semmiből egy elakadás jelző háromszög, el volt akadva pont a kihajtón egy kisbusz, vissza kellett tolatnom meg az autópálya testről alig bírtam kihajtani, lelassítottam, oda szóltam, hogy ez kihajtó, majd elhajtottam, mert kiszállt két manus, nem mertem kockáztatni, utána mérgemben jelentettem a balesetveszélyes helyzetet a 112-n...


Semmilyen kivilágítás nem volt a kocsin, csak az elakadás jelző háromszög, még szerencse, hogy kirakták, mert belerohantam volna... az elakadás jelző háromszögnek is majdnem neki mentem, tök sötét volt, esett is...


mit kellett volna másképp?



2020. dec. 24. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
A kisbusz hátuljára tették az elakadásjelző háromszöget? Duplán hülyék ezek? Még a kihajtó előtt ki kellett volna tenniük, hogy esetleg le se akarjanak hajtani az autópályáról a kocsik, nemhogy egy éles kanyar után az elakadt kocsira.....
2020. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, a kisbusz mögött volt kb 100 mèteren, de bőven a kihajtón, már messze a leálló sávtól, vèszfèkezni kellett
2020. dec. 24. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát a 100 méter azért nem akkora táv autópályán de még lehajtón sem, több eszük is lehetett volna.
2020. dec. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért így kellett, de nem egyszer látom, hogy a lehajtón megállnak, van mikor kamion is... mivel az autópályát máshol nem lehet elhagyni, ezért ott semmilyen körülmény között nem lehet megállni... nekem is volt már többször, hogy a lehajtón ért el a baj, volt mikor defektes gumival vagy füstölő motorral, de kihajtottam a főútra...
2020. dec. 24. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az is elgondolkodtató, hogy némelyik felhajtót megtudták úgy csinálni, hogy legyen rajta leállósáv-féle, érdekes hogy valamelyiket meg nem sikerült.
2020. dec. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rutinosnak kell lenni. Bár amennyi hülye van az utakon, ez egyre nehezebb lesz, amint ezt ma tapasztaltad.
2020. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a körülményekhez képest jól csináltál mindent.
2020. dec. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ők mit csináltak rosszul? Valószínű úgy hibásodott meg az autójuk, hogy az elektromos ellátás is elment, tehát nem tudrak vészvillogni vagy világítani. Kitették a háromszöget bőven megfelelő távolságba maguktól, hogy időben tudassák, aki arra jön számítson erre az esetre
2020. dec. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát a képességeidhez mérten kellene megválasztani első körben a sebességet, ha olyan hibával szembesültek, amivel nem lehetett elmozdítani onnan a buszt, akkor mindenben helyesen jártak el.
2020. dec. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!