Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az ATF 2, 3,...

Mi a különbség az ATF 2, 3, stb olajok között?

Figyelt kérdés
ZF 6HP26 váltóba keresnék xado olajat, de a gyári az ATF2, a xadoból meg nem találtam csak ATF 3 4 vagy 6ot.
2020. dec. 26. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésképp, de szerintem ebbe nem Dexron II. ill. III. való.

Én ATF 6-ot vagy ZF gyári váltóolajat tennék bele, elég kényes a megfelelő olajra a sebváltó.


[link]


[link]

2020. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor lehet hogy nem jó olajat raktak bele... Febi ATF2...


Ezek szerint ez lehet a jó:

[link]

2020. dec. 26. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:

A kézikönyv végén van egy rész, hogy milyen szabványoknak megfelelő folyadékokat kell az autóba önteni. Ott megtalálod a váltóolaj szabványát is.

Győződj meg róla, hogy jó lett-e bele töltve, mert ha nem, teljesen tönkreteheti a váltót. Utóbbi esetben be se indítsd az autót, amíg nem cseréled ki.

A nagy szívás, hogy szimpla leengedés és feltöltés nem oldja meg, mert az olaj legalább fele benne marad, át kell folyatni az új olajjal.

2020. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kézikönyv?
2020. dec. 26. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Az autód kézikönyve.
2020. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az sajnos nincs meg. Találtam ugyan, de az már egy szériával újabb változathoz. Amúgy BMW 745i, 2003.
2020. dec. 26. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!