Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit vegyek első...

Haikon12 kérdése:

Milyen kocsit vegyek első autónak?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy egy olyan kérdésem lenne, hogy ti milyen kocsit ajánlanátok első kocsinak. Illetve, hogy szerintetek, mint első autó mennyiért kellene vásárolnom. Budapesten használnám főképp.

2020. dec. 27. 08:50
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Valami okcsó kisautót amivel megtanulsz vezetni. Opel corsa pl. 2-300 ezerért.
2020. dec. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Olyan autót vegyél ami belefér a költségvetésedbe és megfelel az igényeidnek. Az első autó se különbözik a másodiktól, meg a sokadiktól.
2020. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem miért ajánlanak minding olcsó kisautókat. 2-300 ezerért amit kapsz, azon már minden kopott. Sógoromnak van egy ilyen, egyszer kellett hazahoznm a falu másik végéről. Kegyetlenül rossz volt vezetni; a kuplung kopott, a sebességváltó lötyög, nem érezni mikor van sebességben, stb. Szenvedés ilyet vezetni.

Olyat vegyél, amit hosszútávon megtartanál. Nem kell kicsi legyen, a nagyobbat egyébként is könnyebb vezetni. Egyedül parkolásnál hátrány a méret. Nem kell azzal számolni, hogy úgyis összetöröd, mert nem fogod.

2020. dec. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
suzuki swift 1997-2003 közöttit vegyél 250 ért, 50 átirás, 100 ból vezérlés csere, olajak szürők lengéscsillapítok gumik stb és akkor 400 ból van egy kulcsa kész autód 10 évre
2020. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

SuZuKi SwIfTeT.


A költségvetésből kifelejtetted a bekötési pontok kilakatolását ami kb alsó hangon egy százas. Mondjuk persze ez csak akkor fontos ha nem akarja elhagyni a futóművet menet közben...

2020. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
Én azért ajánlottam olvsót mert a kéedésből úgy tünt valami tanuló kocsi kellene amit lehet ütni vágni. De akkor inkább vegyél egy 8-10 miiós 7jautót és e van a gond
2020. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jól gondoltad, igen valami tanuló autó kellene
2020. dec. 27. 18:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Én Suzuki Swiftben gondolkodom.


Édesanyámnak Suzuki WagonR-e van, bármilyen karbantartási munka nagyon rég volt rajta, 10 éve a teszkós motorolajat kapja, a futómű nagyon szar (főleg az utak miatt), de még mindig nem kopik félre a gumi, az autó alja mindig csupa retek (magyar utak + néha "terepen" is jár), ennek ellenére mindössze két helyen rozsdásodik a külső küszöb alja, minden más elem többnyire ép. A kuplung gyári (237 ezer km van a kocsiban, szóval annyire nem meglepő).


Az autónak rengeteg hibája van, nagyon el van hanyagolva, de még mindig gurul. Sajnos a váltó állapota viszont válságos, az már akkor sem volt nagy durranás, amikor kijött a gyárból, elszúrt konstrukció.


Ezeknek tudatában, én biztos Suzukit fogok venni (csak Swift Sedant), egyetemistaként, gyakorlati melóval nincs nagy keretem, viszont tudom, hogy ha szakértővel átnézetem vásárláskor, és nem veszek leélt autót, akkor kis odafigyeléssel, olcsóbb fenntartási költségekkel megbízható autó marad a Suzuki. :) Nyilván rohadásra figyelj.


20F

2020. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
helyes de vigyél magaddal karosszériást is aki látja h rohad-e vagy csa fekete festékkel le van festve a rozsda :D
2020. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9


250 ezer forintos autóhoz? Nemár... egyébként egy mágnes is megteszi. Ha a gitt alatt rozsda van, egyértelműen nem fog tapadni a mágnes. Nyilván nem tökéletes módszer, mert az elvékonyodott vashoz is tapad, de a lerúgott rohadó kotlák ezzel többnyire kiszűrhetők.

2020. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!