Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyakori, hogy elromli...

Mennyire gyakori, hogy elromlik egy automata váltó? Megéri első autónak automata váltós kocsit venni, ha nincs pénzem a javíttatására?

Figyelt kérdés

A régi suzuki swift-ben gondolkodom, mert állítólag azokra nem nagyon jellemző a meghibásodás, és ha meg is hibásodik olcsó javíttatni, igaz ez?


Nagy kockázat lenne az automata váltó? Szóval ha elromlik, nincs kapásból pénzem a javíttatására. Így mennyire érné meg? Amerikában már szinte csak automata váltó van, ott fel se merül, hogy ilyen manuálisakat vezessenek még a kezdő sofőrök sem (mint pl én is vagyok). Még csak egyszer vezettem a jogsim megszerzése óta (márciusbam szereztem meg), de nem nagyon megy a váltó használata+le is fulladok sokszor és dudálnak mögöttem ha 3 másodperccel később indulok el a lámpa kizöldülése után. Ez eléggé frusztrál, szóval ezért gondoltam hogy automata váltós kocsit vennék. Szerintetek hülye ötlet? Vegyek manuálisat, azt olcsóbb javíttatni? És gyakorolgassam valami elhagyatott helyen?


2018. dec. 11. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Manuális váltó javítására van pénzed?

A jelek szerint arra sincs, tehát úgy általában nagy kockázatot jelet az autó fenntartása, ez a váltó típusától független.


Az automata váltó elromolHAT, ami nem azt jelenti, hogy nálad biztosan elromlik, de a lehetőséggel számolni kellene, úgy mint azoknak, akik turbó dízelt vásárolnak, amiben meg a turbó javítás, vagy a kettős tömegű lendkerék cseréje nagyon drága.

Az elromlott automata váltónak is lehet kisebb, vagy nagyobb, komolyabb baja, a teljes váltó felújítás egy régi Swift esetében is verheti a 300ezret, de furcsa módon arról nem sokat beszélnek, hogy 40ezerért lehet venni bele egy komplett bontott váltót, hisz 300ezret lehet nem ér az egész autó.

Igaz, a bontott váltó is kockázatos, az is elromolHAT...

2018. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos futás után az egyszerűbb váltókat fel kell újítani. Ez általában 250-350 000km között következik be. A bonyolultabb váltók esetében ez változó.


Ha nincs pénzed kapásból a javításra akkor az autó állni fog. Ha normális előélete van a kocsinak vedd meg nyugodtan.



Amerikában szinte csak automataváltó van, de mellé van minden második városban váltószerviz is.

2018. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"40ezerért lehet venni bele egy komplett bontott váltót"


Gondolom itt a manuálisra céloztál. Én is valami hasonló összeget tippeltem. Szóval erre nyilván lenne pénzem, csak több százezret nem tudok kiadni egy váltóra.

2018. dec. 11. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
2018. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egyik automata kocsim 200,000kmt kibirt, nulláról.

Egy másikat 410 000-el vettem, az elsö 10 000km alatt behalt.

Tanulság:

Automatát (is) ujonnan érdemes venni.

2018. dec. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanulság az, hogy 400ezer kilométerrel az automata váltó is elromolhat, ahogy más is.

Az átlag magyar nem tud új autót venni, kénytelen a használtak közül válogatni.

2018. dec. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

At kell nezetni szerelovel mielott megveszed.

Nekem egy oreg autom van itt kint amerikaban, automata valtos, van benne kb 190.000 merfold es meg mindig megy. Igaz hogy nem olyan siman valt mint egy uj auto de teszi a dolgat.

2018. dec. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a régi Swift-et sem bírod fenntartani, akkor nem automatában kell gondolkozni, hanem bicikliben. De tényleg.
2018. dec. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!